Corel i Windows

Witam!

Używałem Corela 9 pod Windowsem 98SE i wszystko było w porządku. Po zmianie systemu operacyjnego na Windows XP okazało się, że nie jestem w stanie otworzyć okna preferencji oraz okna ustawień strony (innych nie sprawdzałem), ponieważ Corel ulega wtedy zawieszeniu i można go zamknąć jedynie “świętą trójcą” (ctr+alt+del). Pojawia się komunikat o zamknięciu aplikacji z propozycją wysłania raportu do Microsoftu. Zainstalowałem więc Corela 8, ale problem jest ten sam z tą różnicą, że Corel 8 sam się zamyka. Rozmiar strony mogę zmienić jedynie poprzez wpisanie wartości liczbowych w okienka na pasku pod paskiem standardowym. Niby wystarczy, ale jest jeszcze kilka przydatnych opcji, które można zmienić tylko w preferencjach. Poza tym czasem przypadkowo można włączyc coś, co odwołuje się do okna preferencji i wykonana praca pójdzie się… golić :slight_smile: .

Czy ktoś zna rozwiązanie tej zagadki? Proszę o pomoc.

MarkoP rozejrzyj się za łatką pod Corela 9, ewentualnie zgłoś się do pomocy technicznej Corela

Dzięki za podpowiedź.

Niestety (dla mnie stety) nie skorzystam, bo przez przypadek udało mi się to zwalczyć w następujący sposób: Przejeżdżałem kursorem po pasku narzędzi z narzędzia zaznaczania na narzędzie edycji węzłów zarazem wciskając i zwalniając prawy przycisk myszki. Pokazało się okienko, z którego udało się otworzyć okno preferencji. Zmieniłem co chciałem zmienić, zaakceptowałem zmiany i wtedy okazało się, że okno preferencji otwiera się już bez problemów. Dodam jeszcze, że wcześniej naciskałem prawy klawisz myszki na innych narzędziach, ale nie udawało się wtedy doprowadzić do otwarcia preferencji.

Trochę się rozpisałem, ale może komuś przyda się ta sztuczka.