Corel - odinstalowanie

Znajomy od którego kupiłem komputer używał kilku programów graficznych, ale jak twierdził przed oddaniem mi komputera wyczyścił go z tych programów. Nie zgadza się do końca ze stanem faktycznym. Choć w “program files” nie widzę Corela to jak wchodzę w panelu sterowania w zainstaluj/odinstaluj programy to widzę Corela, nie mogę go usunąć bo wyskakuje jakiś błąd. Dodatkowo co jakiś czas wyskakuje mi co jakiś czas komunikat informujący, że powinienem włożyć płytę żeby zainstalować Corela. Jak się pozbyć wszystkiego co ma coś wspólnego z tym programem?

Hej,

Użyj programu CCleaner. W zakładce Narzędzia -> Odinstaluj programy znajdź Corel’a i odinstaluj go używając opcji Uruchom deinstalator. Jeśli w czasie tej operacji pojawi się błąd, wybierz po prostu Usuń wpis. Następnie przeczyść rejesrt korzystając z zakładki Rejestr.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Po powrocie z wyjazdu zrobiłem jak zalecone: Uruchomiłem deinstalator i rzeczywiście pojawił się błąd. Usunąłem więc wpis. Czy mógłbyś mi teraz wytłumaczyć w jaki sposób “przeczyścić rejestr” korzystając z Ccleanera? Czy skanować w poszukiwaniu problemów, a następnie naprawić błędy nie przejmując się dodatkowymi ostrzeżeniami?

Pozdrawiam

Hej,

Czyli bardzo dobrze… :slight_smile:

Dokładnie tak. Skanujesz w poszukiwaniu problemów, następnie klikasz Napraw zaznaczone problemy, w oknie, które się pojawi zaznaczasz, że chcesz utworzyć kopię usuwanych wpisów, wybierasz miejsce jej zapisu, a następnie klikasz Napraw wszystkie zaznaczone problemy. Po tym zabiegu restartujesz kompa i wszystko powinno wrócić do normalności… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję.

Podobnie mogę uczynić z utorrrnet?

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Jak najbardziej. Na dobrą sprawę można tak robić z każdym programem. :slight_smile: Ewentualnie w przypadku bardzo opornych świetnie spisuje się mały programik MicroSoft’u Windows Install Clean Up.

Pozdrawiam,

Dimatheus