(Corel) Painter vs Photo-Paint


(Tjmulder) #1

Witam,

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich na tym forum, jako że jestem tu po raz pierwszy - witam serdecznie :slight_smile: !

A teraz do rzeczy... Czy ktoś z Was mógłby mi szerzej wyjaśnić istotę różnic pomiędzy programami Corel Painter, a Corel Photo-Paint? Poza tym - któremu z tych programów "bliżej" do Photoshopa? Wiem tylko tyle, że oba programy "zajmują się" grafiką rastrową...


(Z35ikr) #2

tak włąściwie wszystkie te na “duże P” są “prawie” takie same, bazują na podobnych zasadach i narzędziach, moim zdaniem Photoshop/Photo-Paint, a Painter to taki bardziej artysta-malarz i pod takim kątem to bije innych. A co do wyjaśniania wszystkie są w wersjach trial więc, zobacz sam :wink:


(Tjmulder) #3

Hej!

Dziękuję za odpowiedź! Trochę poszukałem na Google, przeczytałem kilka opisów programu, zainteresowałem się trialem i szperam w kierunku tutoriali - nie odnalazłem nic polskiego, natomiast dość pokaźny zbiór prostych tutorialików na http://www.designertoday.com/tabindex-1 … fault.aspx . Program wygląda naprawdę ciekawie i interesująco - faktycznie, ten program wydaje Mi się wyspecjalizowanym pod kątem malarskim, dokładnie tak jak piszesz. Podoba Mi się w nim nie tylko realizm efektów, narzędzi malarskich (chociaż myślę, że bardziej spodobałby się ludziom, którzy zajmują się malarstwem w Realu) - ale i to, że można zdjęcie “realistyczne” przekształcić w nim w “realistyczny obraz”, to bardzo ciekawe.

Pozdrawiam serdecznie!


(Z35ikr) #4

nie wiem może znasz ale jakby nie to:

http://www.cgsociety.org/ - wejdź na forum :wink: