Corel rozmiar grafiki

Hej,

prosze was powiedzcie mi jak mam czegos dokonać. Mam jakaś tam gotowa reklame w danym rozmiarze, skladaja sie na nia rozne elementy:czcionka, jakies elementy graiczne, tło. Musze przygotowac ta reklame tylko znacznie wiekszą, jak mam powiekszyc te wszystkie elementy?

Jaki masz program graficzny ??

Zmieniany// Jeśli używasz corel’a to nie jestem ci w stanie pomóc…

wiolas Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.

Proszę również o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

przepraszam, ze nie napisałam od razu, w pośpiechu sie troszkę zgapiłam pytanie dotyczy Corela, kiedyś już to robiłam, ale nie używałam dłuuuggoo bardzo i wprawna nie jestem to mi sie zapomniało.

Jeżeli to grafika bitmapowa, to żadnym programem nie da się tego dużo powiększyć bez znacznej utraty jakości.

Pracując w Photoshopie lub Corel Photo-Paint najlepiej od razu zapisywać pracę w dużej rozdzielczości, bo wtedy nie będzie problemu (ewentualne pomniejszanie jest banalne).

Gdy pracujesz w Corel-Draw, tło może być bitmapowe i ewentualnie można je powiększać w Photo-Paint, natomiast czcionki i inne elementy stworzone w Corel-Draw są zapisane wektorowo i można je powiększać (i pomniejszać) praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Jeśli miałbym polecić coś, to stworzenie od podstaw podobnej grafiki od razu w dużej rozdzielczości lub zwiększenie rozdzielczości w Photo-Paincie, następnie usunięcie samych napisów (w miarę możliwości), wyretuszowanie powstałych “dziur” i stworzenie od nowa napisów w samym Photo-Paincie lub w Corel-Draw. Celowo piszę o tym, że tło można zeskalować z ewentualną małą utratą jakości, a napisy stworzyć od nowa, gdyż napisy jednak powinny być dobrze czytelne.

Żeby wyglądało to naprawdę dobrze, to trzeba mieć już chociaż podstawy grafiki opanowane - nie polecam takiej zabawy początkującym, jeśli chodzi o poważne zlecenie. Co innego, jeśli chodzi o ćwiczenie umiejętności :wink: