Corel Video Studio Pro X4 - problem z pamięcią -renderowanie

Witam

Programu Corel Video Studio Pro X4 używam od dłuższego czasu, ale po raz pierwszy mam do czynienia z tak poważnym problemem.

Przez 3 miesiące montowałem film. Trwa on łącznie 1 godz 52 min. Jest to spory projekt. Od tygodnia próbuje go skutecznie zrenderować. Niestety kilkanaście prób (trwających po 7/8 godz.) nie doszło do skutku.

Występowały trzy problemy:

  1. Pasek procesu renderowanie dochodził do 100% po czym okazywało się, że gotowego piku nie ma nigdzie na komputerze.

  2. Renderowanie dochodziło do pewnego momentu (70/80%) po czym następowało przerwanie z wyskakującym małym okienkiem: "Corel Video Studio Pro - Problem z pamięcią)

  3. Renderowanie dochodziło do około 80% po czym wyskakiwał komunikat: “Program napotkał nieokreślony błąd i przestał działać” i odesłanie do rzekomo uszkodzonego (ukrytego) pliku .DMP (w tym przypadku powstał plik video, ale tylko tych około 80% filmu)

Próbowałem renderować na różne formaty: MPG (1080p), MPG (576p), MP4 HD (1080) i nic nie pomogło.

Zależy mi na tym, by film był w jak najlepszej jakości (1920x1080).

Jeśli chodzi o pojemność dysku to mam wolnego jeszcze 33 GB, a według moich obliczeń film po zdenderowaniu powinien mieć około 15 GB, także to chyba nie jest przyczyną problemu.

Usunąłem także wszystkie miniaturki plików przesłanych do programu.

Próbowałem podzielić film na mniejsze części (po 20 min) i renderowanie było pomyślne jedynie przy dwóch pierwszych częściach (format MP4 HD), przy następnych pojawiał się problem nr. “2”

Ciekawe jest to, że kilka tygodniu temu, podczas prac przy montażu, gdy zrobione miałem 37 min projektu, zrenderowałem tę cześć projektu do formatu MP4 HD i wszystko było dobrze (plik zajmował ok. 4,5 GB)

Najgorsze jest to, że film musi być gotowy w tym tygodniu, a jak na razie mam jedynie gotowy projekt, którego żadnym sposobem nie potrafię skutecznie zrenderować.

Bardzo proszę o pomoc

Dane komputera:

dysk twardy: 500 GB (33 GB wolnego - około 220 GB zajmuje materiał do filmu i pliki stworzone przez program)

procesor E5500 2,80 GHz

pamięć 2 GB RAM