Corel VideoStudio Pro X5 - komunikat: Program przestał dziać

Witam :slight_smile: Zakupiłem program Corel VideoStudio Pro X5. Niestety przy każdej próbie uruchomienia pojawia się komunikat iż program przestał działać. Czy ktoś z Was miał może podobny problem? Wydaje mi się, że nie jest to wina komputera ponieważ posiadam laptopa acer 5742 g z procesorem Intel i5-480M, 4Gb ram, GEFORCE gt540M z 1gb i cuda i windowsa 7 64 bit - więc mój komputer spełnia nie tylko minimalne ale i zalecane wymagania sprzętowe. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Hej,

:arrow: Czy program instalowałeś na koncie z uprawnieniami administracyjnymi?

:arrow: Czy dodatkowo uruchomiłeś instalację z podwyższonymi uprawnieniami - prawy klik na plik instalacyjny i z menu kontekstowego wybierasz Uruchom jako administrator.

:arrow: System aktualny z SP1 i wszystkimi dostępnymi poprawkami?

Pozdrawiam,

Dimatheus

System jest aktualny, wszystkie poprawki instaluje na bieżąco. Program zainstalowany na koncie z uprawnieniami administracyjnymi. Nie próbowałem tylko uruchomienia instalacji z podwyższonymi uprawnieniami :slight_smile: Co ciekawe komunikat pojawia się zaraz po załadowaniu programu :?

Hej,

A próbowałeś sam program uruchomić w trybie administratora - dokładnie tak samo, jak w przypadku instalacji z podwyższonymi uprawnieniami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak próbowałem. Próbowałem też w trybie zgodności. Mimo to przy próbie włączenia nadal pojawia się komunikat, ze program przestał działać.

Próbowałeś reinstalacji programu?

Reinstalacja nic nie dała :? Spróbuję pobrać wersje trial i z ciekawości zobaczę czy działa.

Hej,

Oprócz reinstalacji sprawdź też stronę producenta - może pojawiły się jakieś patche, które usprawniają działania programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do tej wersji Corela zostały wydane dwie wersje Service Packa. Instalowałem obie i nadal zero efektu :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli jedyne, co zostaje, to próby uruchomienia w trybie zgodności z poprzednimi wersjami systemu.

Próbowałeś? Jakieś wymierne efekty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trial też nie działał. Ale okazuje się, że to jednak wina komputera :o Zainstalowałem ten program na starym komputerze i działa :!: Co prawda 2 GB ramu i 256 mb grafiki znacznie spowalnia pracę ale przynajmniej działa :smiley: Ciekawi mnie tylko dlaczego nie chce działać na laptopie. Pewnie złapałem jakieś dziadostwo :stuck_out_tongue:

Hej,

Całkiem możliwe. A jeśli faktycznie tak jest, załóż nowy wątek w dziale bezpieczeństwa. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak zrobię. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: