Corel-wydruk


(Kajtek603) #1

Witam

Otóż zrobiłem plakat w corelu na a3. Chce go dać do wydrukowania w ksero i zapisałem go jako jpg. Ale on nie jest na całej karcie i wydrukował mi się tylko kwałek tego plaktu.

Czy mógłby mi ktoś dać już gotowy plik do wydrukowania i żeby on był na całej kartce na a3 a nie kawałek.

http://rapidshare.com/files/313968677/P ... r.html----> tu jest ten plakat

http://img403.imageshack.us/i/wycinanie.png/ Dodam że w corelu normalnie drukuje a w jpg tylko kawałek. A w drukarni raczej nie mają corela :frowning:


(Marcin) #2

Wydaje mi się, że w każdej drukarni jest oprogramowanie do grafiki rastrowej. Może spytaj ich czy mają Corela i będzie po kłopocie.


(Jablonalodz) #3

Sprawa pierwsza, jak coś wstawiasz to odblokuj to publicznie

Natomiast nieważne jaki plakat masz, oddając go do drukarni możesz zapisać nawet w formacie rozmiarowym a4 (210x297 ew.spady) natomiast ważne żeby plik miał rozdzielczość conajmniej 300px. Wtedy taki plik będzie miał rozdzielczość ponad 3*** x **** i nie będzie problemu z wydrukowaniem. Drukarnia sobie go tak dopasuje, jaki format wyjściowy zamawia klient. Proponuję o skonwertowanie kolorów do CMYK oraz zapisanie jako rozszerzenie TIF. Każda drukarnia da sobie z tym radę.


(Kajtek603) #4

Musisz wybrać free i sciągniesz. No ale jeśli nie da się tak masz ten http://www.speedyshare.com/files/19545109/Plakat.cdr da się na pewno.

Gdzie to zrobić bo nie wiem :stuck_out_tongue: ?


(Jablonalodz) #5

Plik miałeś o dobrych parametrach rozmiaru, ale cos poknociłeś z warstwami dlatego Ci się rozjechało.

Tu masz plik wyjściowy TIF w 300dpi i CMYK

Pozdrawiam,