Corel x3

Chcę zakupić program X3 od tego producenta. Pogralam wersję póbną. mam pytanie jak zapisać plik w corelu x3, żeby na innym komputerze, który nie ma corela- ma photoshopa, można było otworzyć plik zrobiony w colrelu z warstwami. plik można zapisać jedynie w tif lub jpg ale wtedy obraz jest zpłaszczony - nie mozna pracować w photoshopie na warstwach. proszę o pilną odpowiedz.

W Corelu nie ma warstw, są maski.

jak otwieram plik z photoshopa z warstwami - psd to te warstwy stają się obiektami (tak się nawzywja na desktopie) w photo-paint. Czy można w Photopaintcie zapisać plik w formacie psd, żeby owe “obiekty” czy “maski” stały się warstwami. W tej wersji testowej jak zapisuje jako psd, to mówi, że spłaszcza, a tak naprawdę usuwa wszystko oprócz tła - wychdzi białe!

Corel a corelowski paint to dwa różne programy, więc trochę się to zamieszało :wink:

Jak spłaszcza *.psd to może przenosić osobno każdą warstwę i składać to w PS. Trochę zabawy i wszystko zależy ile masz warstw, ale może jakoś pomoże.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

aga r , Zapisz każdą warstwę jako eps (zaznacz obiekt/obiekty, ctrl +e, zaznacz “zapisz tylko zaznaczone”). Potem wczytaj do Photoshopa. Warstwy nie będą edytowalne, ale za to wektorowe, więc nie stracą jakości, bedą wymagać ponownego ułożenia. Jeżeli użyłaś efektów typu cień to wyłącz je i zrób ten efekt w Photoshopie. EPSy dalej będą edytowalne w Illustratorze. Odradzam Corela, może jest tańszy ale ta nawigacja po obszarze roboczym… O innych problemach nie wspomnę :wink:

:o

ddb317b6e725078c.jpg

Bo są przeznaczone do różnych celów.

Miałem na myśli Illustratora a nie Photoshopa. Sam Illustrator jest prawie 2 razy droższy od pakietu X4. Natomiast pakiet Design Standard CS3 (InDesing, Illustrator, Photoshop, Acrobat Pro) jest prawie 4 razy droższy od Corela X4.