Corel

Mam takie pytanie: dostałem płytę orginalną z programem corel 7 (OEM dołączona do skanera) czy używanie takiego programu jest legalne?

Mam też 2: Ten skaner zakupił kolega i programu nie używa, czy ja mogę go używać?

Posty połączone

Golden Finger

Oczywiście. Producent scanera zadbał o wykupienie licencji u producenata oprogramowania.

Z tego co mi wiadomo możesz jak ci sprzeda go razem ze skanerem, bo wersję oem mozna tylko tak rozpowszechniac

PS. Przepraszam za moja nieobecność, ale od kilku dni nie mam neta i sie dzis przerzucilem poki co na modem :smiley:

Wersja OEM jest z rguły do wykorzystania z zakupionym sprzętem. Więc, żebyś mógł legalnie korzystać z Corela kolegi powinnieneś od niego odkupić prawa używania czyli scaner wraz z dołaczonym do niego oprogramowaniem.

Np. jeśli kolega sprzeda scaner, a zostawi sobie Corela to wg prawa licencji nie będzie z niego mógł korzystać, chyba że licencja mu na to pozwoli.

Pozdrawiam 8)

Wersja OEM aby była legalna musi być używana i sprzedawana wyłącznie ze sprzętem. Zobacz na opakowaniu płyty instalacyjnej, o ile się nie mylę to jest tam stosowna adnotacja na ten temat.

Wielkie dzięki za odpowiedzi, kupie od kolegi skaner wraz z programem.

I jescze jedno:

Co to za pakiet MS Works 7.0 PL, bo mozna go kupić za 125 zł?

Jest to “starszy brat” brat offica czyli jego poprzednik zawiera w sobie edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, bazę danych. tworzyć możesz w nim wszystkie wyżej wymienione rodzaje dokumentów gorzej będzie z wymianą i otwieraniem ich na innych komputerach. Powód: już bardzo mało osób z niego korzysta.