CorelDRAW X3 - jak stworzyć styl konturu?

Potrzebuję obrysować pewien kształt linią o takim konturze:

beznazwy2ne.jpg

Przy obrysie te “ząbki” mają być skierowane do wewnątrz danego kształtu. Jak stworzyć taki styl?

Nie ma możliwości stworzenia takiego stylu w Corelu. Na pocieszenie dodam, że w Illustratorze też nie. Można by próbować ewentualnie dla ustawień pędzla w Illustratorze, przy rotation relive ustawionym na patch. Jeżeli elementem będzie tylko fragment można odpowiednio modyfikując pędzel osiągnąć takie coś:

23l1to9ceaxb_t.jpg

Jak widać ten sposób pozostawia wiele do życzenia, ale umożliwia obrysowanie ścieżki. Nie wiem jak z pędzlami do Corela, tu się nie podejmuje odpowiedzi.

Efekt, który uzyskałeś jak najbardziej mi odpowiada. Większej dokładności nie potrzebuję. :wink:

Mógłbyś nieco dokładniej opisać tę metodę z Illustratora?

Wyciąłem ten element z twojego obrazka, zwektoryzowałem, przyciąłem i wrzuciłem do okna pędzli. Tam ustawiłem mniejsza skalę i większe zagęszczenie, a dopasowanie ustawiłem do ścieżki czyli rotation relive na patch. Ot cała filozofia. Przy tworzeniu pędzla włącz sobie podgląd i testuj na jakiejś ścieżce, żeby zobaczyć jak ustawienia wpływają na wynik.

Wielkie dzięki. Działa jak należy. Pozdrawiam. :slight_smile: