CorelDRAW X3 - podział odcinka na 3, 5, 7,... równych części

Potrzebuję podzielić odcinek w Corelu na nieparzystą liczbę części. Przy podziale na 2 lub 4 części robi się to w kilka sekund przez dodanie węzła, który automatycznie pojawia się na środku zaznaczonego odcinka. Problem jest przy podziale na 3 lub 5 części. Dodam, że odcinek jest narysowany pod kątem, więc nie da się go zmierzyć i wklejać znaczników w odpowiednich (wyliczonych) odstępach. Mile widziane możliwie proste rozwiązania. :slight_smile:

nie miałem dawno do czynienia z matematyką i nie wiem czy moja metoda będzie dobra, ale mam taki pomysł:

  • włącz przyciąganie do obiektów

  • narysuj prostokąt wykorzystując swój odcinek jako jego przekątną

  • potem ze środka boku prostokąta poprowadź odcinek do rogu prostokąta tak, aby przecinał przekątną (Twój odcinek)

  • następnie to samo z drugiego boku

i te dwie narysowane linie dzielą odcinek na 3 części – teraz można dodać tam węzły albo narysować 3 nowe krótkie odcinki (włączone przyciąganie do obiektów samo wskaże miejsca kliknięcia)

Jest takie macro do Corela, przeczytaj ten wątek

Dzięki, ale z tego co widzę, to makro liczy tylko powierzchnię figury, a mi chodzi o podział odcinka na zadaną liczbę równych części. Może jest jakieś inne makro do tego?

EDIT: Już sobie poradziłem. Temat zamknięty. :wink: