Corsair 520HXEU padł - co zrobić?

Witam,

Dosłownie przed chwilą padł mi Corsair CMPSU-520HXEU w komputerze podanym w sygnaturze.

Gdy uruchamiam “on” na tyle zasilacza, to idą iskry :?

Tak już parę razy próbowałem…

Sądziłem, że ten zasilacz dłużej mi pociągnie(mam go od…wakacji tego roku).

Czy teraz mam go na gwarancję oddać, czy no nie wiem…od czekać jakiś czas(wątpię, aby to coś pomogło…)?

Ps.

Zrobiłem błąd podłączając kabel zasilający pod zasilacz przestawiony na “on” i włączonej listwie, ale nie sądziłem, że mi zasilacz pójdzie ;/

Jak na gwarancji to złóż reklamację.

Jak masz iskry w zasilaczu, to leć na gwarancję.

Mojemu znajomemu wczoraj też jeszcze poszedł zasilacz, ale z dymem…

Bardzo dziwny zbieg okoliczności, ale on miał z tyłu swojego zasilacza(Pentagram Silent Force PSF 460-P12S)przełącznik z 115vna 230v i odwrotnie. Niestety, ten przełącznik został załączony na 115v i poszła…listwa. Potem, po skonsultowaniu się ze mną, mówiłem, aby bezpiecznik wymienił w listwie na działający, a ten przełącznik załączył na 230v. Po tym, uruchomił go. 2-3razy próbował go uruchomił, ale zatrzymywał się na wykonywaniu procedury POST. Za następnym razem uruchomił mu się, ale miał problem z klawiaturą na USB(nie odpowiadała), gdy jeszcze raz uruchomił to wszystko było ok. Jednak gdy system załadował się do pulpitu systemu, zaczęła wydobywać się spora smuga dymu z tyłu zasilacza, po czym natychmiast go odłączył z sieci. I tak dwa zasilacze poszły jednego wieczora…

W moim przypadku z Corsairem, nawet komputera nie uruchamiałem, tylko jak włączyłem go to raz strzeliły iskry, potem za każdym razem(przy odłączonych innych komponentach)zasilacz puszczał iskry(po kilku minutowych przerwach). U kolegi, jednak poszedł dym i ani razu już więcej nie próbował go uruchamiać.

Tu nie ma co próbować, jak idą iskry/dym to od razu odłączyć od sieci i na gwarancję/serwis. Ciekawe tylko czy nie uszkodziły się jakieś podzespoły w budzie…

To reklamację składać.

Teraz chciałbym zakupić tymczasowo dwa zasilacze.

Jeden zasilacz dla tego co mam w sygnie:

Fortron ATX-400PNF[ew. coś słabszego, ale w każdym razie też musi wystarczyć).

Znajomy ma taką oto specyfikację komputera:

Wybór zasilaczu waha się też pomiędzy w/w modelami…

Zasilacz może być też inny, ale do max 150zł i tylko z tego sklepu.

Link do tego sklepu nie działa.

Polecam AmacroX Warrior AX450-PNF spokojnie udźwignie ten zestaw przez cały czas

a troche pomyśleć ?

wejdz na link do zasilacza i z niego mozesz zobaczyć oferte sklepu

_____

w tym sklepie nie ma wyboru dobrego zasilacza do 150,-,

więc albo kupuj gdzie indziej, choćby allegro, albo dopłać

znalazłem tylko to http://mir-pclweb.systemb2b.com/priceli … D=C7630154

te fortrony ponad 100,- w tym sklepie, lól

na allegro są za 50

Jeszcze może kupię z esc.pl, zamiast z ckmir ten o to zasilacz, ale to nie jest jeszcze pewne, dlatego prosiłbym o pomoc z wyborem zasilaczu z tego sklepu ;>

Wiele 400w zasilaczy się kryje do tego Anteca.

Tyle że te fortrony w tym sklepie są nowe z większą gwarancje, te z allegro często są używane lub są leżakami z gwarancją od 2 do 6 miesięcy

Już jutro kupuję dwa zasilacze ModeCom MC-350 dla mnie, jak i dla kolegi.

Anteca niestety, ale nie kupię :confused:

Edit:

Już dostałem dwa zasilacze ModeCom MC-350 :wink:

Komputer oparty na zasilaczu CMPSU-520HXEU nie ucierpiał. Pozostałe komponenty działają bez problemów.

Komputer znajomego zasilany przez Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W i tutaj zaczyna się problem.

Karta graficzna i płyta główna napewno spaliły się. Nie jestem pewien co do procka, bo nie testowałem go w moim komputerze jeszcze, ale ramy i dysk twardy działają bez zarzutów.

Czy na gwarancji uznają spalone komponenty i wymienią na nowe, ew. naprawią?

Ps.

Niech będzie to przestrogą dla innych, co chcą kupić Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W i mogą bawić się przy przełączniku 230v na 115v ;p

Z tego co wiem wielu producentów nie uznaje gwarancji, że np. piorun walnął, przeszło po kablu i spaliła ci się karta graficzna czy płyta główna