Corsair 600t jaki zasilacz?

Witam tak jak w temacie ? Planuje taki konfig :

amd fx 8150

radeon 7770 crossfire bądź przyszłe 7870

4 x 2 GB dominator gt

napęd BD

mobo to zapewne asus V Extreme jak wyjdzie :slight_smile:

Noi nie mam pewności co do wyboru zasilacza do 600t white dokładnie

myśle nad ax750 ale nie wiem czy jest to dobry wybór :slight_smile: Proszę o rady i pozdrawiam.

jeżeli cię stać to kupuj AX750. Szkoda tylko że będziesz miał radeona 7770, który będzie chamował całość słabego sprzętu!

http://www.anandtech.com/bench/Product/434?vs=288

jak widać ten drogi procek może pięty lizać intelowi.

kup:

i5-2500K

płyta ASROCK P67 PRO3 albo lepsza ASROCK Fatal1ty P67 PERFORMANCE

560 ti

zasilacz xfx 550w albo OCZ Modxstream pro 600w

itd…

Dobrze jakbyś najpierw podał ile masz do wydania, do czego ma służyć komputer oraz czy potrzebujesz wszystkich części (z dyskiem, nagrywarką).

To co tutaj podałeś jest kiepsko i nieopłacalnie złożone - nie mówiąc o wszystkich podzespołach to: ten procesor to kasa wyrzucona w błoto (ta seria od AMD się nie udała), taniej można dostać wydajniejszego i5-2500k - tutaj masz porównanie tych procesorów: http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=434

Zaznaczę od razu iż geforce i intel odpadają ponieważ nie lubię tych firm, jestem nastawiony od zawsze na amd i nie zgodzę się iż fx 8150 to niewypał, po prostu jest zbudowany z modułów które na chwile obecną aplikacje dobrze nie obsługują ( widnows 8 ma to poprawić ). Nie jestem laikiem w tych sprawach trochę w komputer siedzę, napisałem tu aby jak zwykle nie pierwszy raz prosić was o rade :slight_smile: a co do 7770 to nie wiem czy akurat je będę miał, zaznaczyłem iż mogę kupić 7870 np. Komputer składam po kolei więc nie mam jakiegoś docelowego budżetu… Części potrzebuje wszystkich.

Może nie tyle niewypał co jest po prostu źle wyceniony. Ceny FX-8150 to już w ogóle kosmos, ale FX-8120 ostatnio potaniał o 20 dolarów i jest szansa, że niedługo zobaczymy go w sklepach w okolicy 650zł (chociaż z tego co widzę, już jest dostępny poniżej 700zł). Co do poprawy wydajności w Windowsie 8, testy wersji Developer Preview wykazały 1-5% wzrostu, oszałamiające liczby :wink:

Buldożery mają skopany podsystem pamięci i o ile mi wiadomo, nawet kolejna generacja (Piledriver) nie przyniesie znaczącej poprawy.

Także jeśli koniecznie uparłeś się na AMD, bierz FX-8120, chodziaż i5-2500K byłby i tak dużo lepszym wyborem.

No ale widnows 8 jeszcze długo do doskonałości, dopiero bety są, a ma być na wakacje gotowy ; ) wiem wiem czytałem o tym 20 dolarów ale szczerze mówiąc jakoś ja bym się przychylał do

8150 +

http://www.corsair.com/cpu-cooling-kits … ooler.html

Zanim ja go kupie czyli jeszcze jakieś kilka miesięcy na pewno zejdzie z ceny… ogólnie to z płyt,procesorem i grafiką poczekam sobie jeszcze trochę bo niedługo mają wejść nowe serie ) np chipset 1090FX i radeon 7000 ) grafike w sumie już też mam upolowaną

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_S … templete=2

a i jeszcze co sądzicie o o tym

Dzięki za odpowiedzi i pozdro ; )

CF/SLI nie działa w każdej grze tak jak powinno więc sugeruję raczej pojedynczą mocną kartę.

  1. Fakt, mi by było szkoda pieniędzy wyrzucać na FX’a od AMD, bo nie ma zbytnio co do zaoferowania - w sumie, nie ma modelu zbliżonego wydajnością do i5-2500K, a co dopiero do i7-2600K.

  2. Testy pokazały, co pokazały HD7870 przewyższa często i HD6970 i GTX570, więc warto wziąć, gdy się pojawią wersje z autorskim chłodzeniem, chyba że lubisz referenty :stuck_out_tongue: Chyba, że chcesz mocniejszą kartę - to HD7950. nVidia zanim wyda Keplery, trochę minie i nie wiadomo, co zaprezentuje - powiem, że nie spodziewałem się takiej wydajności po HD7xxx

Stwierdzając, że Windows 8 poprawi coś z FX’ami… no moim zdaniem to tylko nadzieja, to co już mieli podłubać to zaprezentowali, a teraz pewnie się skupią na dociągnięciu tego, co testerzy pozgłaszali. Moim zdaniem i5-2500K (chyba, że czekasz kilka miesięcy, jak to ująłeś, cokolwiek masz na myśli - to i5-3570K powinien już być) + HD7870 lub HD7950 to najlepszy wybór i z takim zestawem można sobie fajnie pograć. Bo chyba nie planujesz kupować takich potworków do przeglądania internetu ;>

No nie, zdecydowanie przeglądanie internetu jest pobocznym zadaniem tego sprzętu ; ) a co do waszych porównań z intelem to przyzwyczaiłem się do tego iż w procesorach amd nie jest zadowalające i często ustępuje intelowi… Ale zależy mi aby cały sprzęt siedział na amd, np program od amd Overdrive czy dokładnej nazwy teraz nie pamiętam, działa tylko z chipsetem, prockiem i grafiką od amd. Więc jak coś prosiłbym o wysyłanie procesorów które polecacie od amd ; ) A jak bylibyście naprawdę mili no powysyłajcie wasze wizję mojego składanego " potworka " ; )