Corsair 600t jaki zasilacz?

(Schab13) #1

Witam tak jak w temacie ? Planuje taki konfig :

amd fx 8150

radeon 7770 crossfire bądź przyszłe 7870

4 x 2 GB dominator gt

napęd BD

mobo to zapewne asus V Extreme jak wyjdzie :slight_smile:

Noi nie mam pewności co do wyboru zasilacza do 600t white dokładnie

myśle nad ax750 ale nie wiem czy jest to dobry wybór :slight_smile: Proszę o rady i pozdrawiam.

(Chojinka) #2

jeżeli cię stać to kupuj AX750. Szkoda tylko że będziesz miał radeona 7770, który będzie chamował całość słabego sprzętu!

jak widać ten drogi procek może pięty lizać intelowi.

kup:

i5-2500K

płyta ASROCK P67 PRO3 albo lepsza ASROCK Fatal1ty P67 PERFORMANCE

560 ti

zasilacz xfx 550w albo OCZ Modxstream pro 600w

itd...

(Ascent) #3

Dobrze jakbyś najpierw podał ile masz do wydania, do czego ma służyć komputer oraz czy potrzebujesz wszystkich części (z dyskiem, nagrywarką).

To co tutaj podałeś jest kiepsko i nieopłacalnie złożone - nie mówiąc o wszystkich podzespołach to: ten procesor to kasa wyrzucona w błoto (ta seria od AMD się nie udała), taniej można dostać wydajniejszego i5-2500k - tutaj masz porównanie tych procesorów: http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=434

(Schab13) #4

Zaznaczę od razu iż geforce i intel odpadają ponieważ nie lubię tych firm, jestem nastawiony od zawsze na amd i nie zgodzę się iż fx 8150 to niewypał, po prostu jest zbudowany z modułów które na chwile obecną aplikacje dobrze nie obsługują ( widnows 8 ma to poprawić ). Nie jestem laikiem w tych sprawach trochę w komputer siedzę, napisałem tu aby jak zwykle nie pierwszy raz prosić was o rade :slight_smile: a co do 7770 to nie wiem czy akurat je będę miał, zaznaczyłem iż mogę kupić 7870 np. Komputer składam po kolei więc nie mam jakiegoś docelowego budżetu... Części potrzebuje wszystkich.

(freedom) #5

Może nie tyle niewypał co jest po prostu źle wyceniony. Ceny FX-8150 to już w ogóle kosmos, ale FX-8120 ostatnio potaniał o 20 dolarów i jest szansa, że niedługo zobaczymy go w sklepach w okolicy 650zł (chociaż z tego co widzę, już jest dostępny poniżej 700zł). Co do poprawy wydajności w Windowsie 8, testy wersji Developer Preview wykazały 1-5% wzrostu, oszałamiające liczby :wink:

Buldożery mają skopany podsystem pamięci i o ile mi wiadomo, nawet kolejna generacja (Piledriver) nie przyniesie znaczącej poprawy.

Także jeśli koniecznie uparłeś się na AMD, bierz FX-8120, chodziaż i5-2500K byłby i tak dużo lepszym wyborem.

(Schab13) #6

No ale widnows 8 jeszcze długo do doskonałości, dopiero bety są, a ma być na wakacje gotowy ; ) wiem wiem czytałem o tym 20 dolarów ale szczerze mówiąc jakoś ja bym się przychylał do

8150 +

http://www.corsair.com/cpu-cooling-kits ... ooler.html

Zanim ja go kupie czyli jeszcze jakieś kilka miesięcy na pewno zejdzie z ceny... ogólnie to z płyt,procesorem i grafiką poczekam sobie jeszcze trochę bo niedługo mają wejść nowe serie ) np chipset 1090FX i radeon 7000 ) grafike w sumie już też mam upolowaną

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_S ... templete=2

a i jeszcze co sądzicie o o tym

Dzięki za odpowiedzi i pozdro ; )

(T Luk) #7

CF/SLI nie działa w każdej grze tak jak powinno więc sugeruję raczej pojedynczą mocną kartę.

(sla17) #8
  1. Fakt, mi by było szkoda pieniędzy wyrzucać na FX'a od AMD, bo nie ma zbytnio co do zaoferowania - w sumie, nie ma modelu zbliżonego wydajnością do i5-2500K, a co dopiero do i7-2600K.

2. Testy pokazały, co pokazały HD7870 przewyższa często i HD6970 i GTX570, więc warto wziąć, gdy się pojawią wersje z autorskim chłodzeniem, chyba że lubisz referenty :stuck_out_tongue: Chyba, że chcesz mocniejszą kartę - to HD7950. nVidia zanim wyda Keplery, trochę minie i nie wiadomo, co zaprezentuje - powiem, że nie spodziewałem się takiej wydajności po HD7xxx

Stwierdzając, że Windows 8 poprawi coś z FX'ami... no moim zdaniem to tylko nadzieja, to co już mieli podłubać to zaprezentowali, a teraz pewnie się skupią na dociągnięciu tego, co testerzy pozgłaszali. Moim zdaniem i5-2500K (chyba, że czekasz kilka miesięcy, jak to ująłeś, cokolwiek masz na myśli - to i5-3570K powinien już być) + HD7870 lub HD7950 to najlepszy wybór i z takim zestawem można sobie fajnie pograć. Bo chyba nie planujesz kupować takich potworków do przeglądania internetu ;>

(Schab13) #9

No nie, zdecydowanie przeglądanie internetu jest pobocznym zadaniem tego sprzętu ; ) a co do waszych porównań z intelem to przyzwyczaiłem się do tego iż w procesorach amd nie jest zadowalające i często ustępuje intelowi... Ale zależy mi aby cały sprzęt siedział na amd, np program od amd Overdrive czy dokładnej nazwy teraz nie pamiętam, działa tylko z chipsetem, prockiem i grafiką od amd. Więc jak coś prosiłbym o wysyłanie procesorów które polecacie od amd ; ) A jak bylibyście naprawdę mili no powysyłajcie wasze wizję mojego składanego " potworka " ; )