Corsair AX850W piszczy pod obciążeniem

Witam.

Wczoraj kupiłem nowy zasilacz.Z założenia miał być cichy i wydajny.Pod względem ciszy bez obciążenia można zauważyć ciche piszczenie.Nie było to dla mnie jakoś bardzo uciążliwe bo żeby to usłyszeć trzeba było nadstawić ucho zaraz przy obudowie zasilacza.Sytuacja zmieniła się jak włączyłem program OCCT i test zasilacza.Zasilacz bardzo głośno piszczy i jest to bardzo denerwujące tym bardziej,że jestem “zboczony” jeśli chodzi o jakiekolwiek odgłosy z komputera.Poprzedni zasilacz Antec Truepower new zmieniłem tylko ze względu na cichutkie terkotanie wentylatora.

Mam pytanie czy jest to przypadłość częsta jeśli chodzi o ten model zasilacza?Piszczenie cewek dziwi mnie tym bardziej,że jest to konstrukcja Seasonica a ta firma słynie z dobrej jakości zasilaczy.Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego dźwięku?Dodam,że mój sprzęt nie obciąża tego zasilacza nawet w 50% kupiłem go z dużym zapasem żeby większość czasu pracował pasywnie.Jednak strasznie irytuje to,że za taką cenę ten defekt w ogóle występuje.

Mój sprzęt to:

Asus P8Z68 Deluxe

Intel Core i5 2500k@4.6GHz

Geforce 9800GTX

Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz

Do tego jeden dysk talerzowy 5400rpm i jeden ssd.

Jeszcze jedno pytanie czy mogę liczyć na wymianę zasilacza na wolny od tej wady?Zakupiony był w sklepie Agito i nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu.

Czy w ogóle piszczenie cewek kwalifikuje produkt do wymiany na gwarancji?

Proszę o odpowiedź użytkowników którzy spotkali się z tym jakże denerwującym zjawiskiem.

Pozdrawiam

Nie wiem jak z AX, ale mój CX430V2 również piszczy, ale nie podczas pracy komputera, tylko wtedy, gdy komputer stoi nieużywany przez np. noc. Teraz się to trochę uspokoiło, ale na początku piszczało dosyć.

jeśli nie wymienią ,możesz spróbować zalać cewkę żywicą ,powinno się uciszyć.

Oczywiście,że masz prawo wymienić tym bardziej że nie mineło jeszcze 10 dni od zakupu

Dodane 30.10.2011 (N) 15:41

http://www.agito.pl/mozliwosc-zwrotu-to … desks.html

Hmm zalanie cewki raczej odpada ponieważ stracę wtedy 7 letnią gwarancję Corsaira na zasilacz.

Na zagranicznych forach parę osób też ma problem z tym zasilaczem jedna osoba wysłała zasilacz na gwarancję.Reklamację uznali z tym,że otrzymał nowy zasilacz…z tym samym problemem.Antec truepower,który jest tańszy o 350zł nie piszczał zarówno pod obciążeniem jak i bez obciążenia.Gdybym zostawił zasilacz pod obciążeniem na parę godzin pomogło by to coś?Może już głupoty piszę ale może pomogło by nagrzanie tych cewek i po dłuższym obciążaniu zasilacza problem by ustał.Poniżej zamieściłem link z filmem mojego autorstwa w którym idealnie słychać o co mi chodzi.Jakość wideo może nie jest idealna(nagranie z telefonu) ale sprawdziłem i na zwiększonej głośności głośników dokładnie to słychać :slight_smile: Jest w ogóle jakiś polski oddział Corsair?Żeby zasilacz wysłać prosto do nich zamiast najpierw do sklepu.Skróciło by to całą procedurę reklamacyjną.

Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=iWn4giKcsNQ

Pozdrawiam