Corsair DDR4 8 GB 3000MHz to dobry RAM?

mam obecnie płytę MSI H110 PRO-VD-PLUS jednak obecny RAM (jakiś chińczyk Curical) jest uszkodzony przez co system często się przywiesza albo są nagłe spadki FPS (wcześniej tak nie było) pytałem się w serwisach i tak to jest uszkodzony RAM znalazłem tego Corsiar ale mam 2 pytania: to dobry RAM? będzie pasował z moją płytą? znalazłem też HyperX DDR4 8 GB 2666MHz nie wiem czy będzie lepsze ma ktoś ramy z tych firm? jak się sprawują? System+przeglądarka fierfox zużywają 3.2GB RAM u mnie potrzebuję minimum 8GB ewentualnie 8GB jedna kość i druga 4GB.
jeśli polecacie coś innego to unikam tych firm:
goodram, Patriot, gskill. Minimum 2000MHz DD4 oczywiście gram głównie w gry z 2016 roku albo starsze wyjątkiem jest LiS True Colors i jedno małe info: TLYKO NOWE i z allego już miałem używane padło w pół roku.

Pytałeś się w serwisach… i jak sprawdzili, że to uszkodzenie pamięci? Organoleptycznie, na oko czy inaczej? Jeżeli tak w ciemno gadali, to pożegnaj taki serwis. Przywrócić domyślne ustawienia BIOS/UEFI, sprawdź te pamięci za pomocą Memtest86. Sprawdź też temperatury procesora i karty graficznej w spoczynku oraz pod obciążeniem. Jaki masz procesor i kartę graficzną? Nadmierne temperatury podczas pracy tych podzespołów mogą dawać efekty, które opisujesz.

Crucial należy do Micron Technology. To amerykańskie przedsiębiorstwo elektroniczne, a nie żaden chińczyk. Robią bardzo dobre pamięci.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Mam, działa od czerwca 2019 po 16h dziennie.
A z 15 lat jadę już na kingstonach i nie miałem nigdy problemu.

Czasem miałem ale nie lubię ich produktów, lubią strzelać focha przy niektórych płytach i trzeba ręcznie ustawiać timingi.

1 polubienie

Twoja płyta główna obsługuje i tak maksymalnie prędkość 2133MHz to jak tańsze będą 2133/2400 to kup takie i CL15

1 polubienie

ok dzięki za info właśnie nie wiedzałem czy będzie pasować bo jak pamiętałem nie obługiwało aż 3000MHz

no prawda u mnie automatycznie tylko 1600 wyciągało musiałem sam ustawić na 2133MHz ale nie jest źle dzięki za poradę.

Jeśli masz procesor z serii 6000 (Skylake) to pamięci będą pracować maksymalnie na 2133 MHz.
Jeśli masz serię 7000 (Kaby Lake) to będą pracować na 2400 MHz.

Kupuj te 2x4 GB CL14 (lub 2x8 GB jeśli tyle potrzebujesz).

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.