Coś À la Konsola

Witam.

Tak się nudziłam i zrobiłam sobie PC À la konsola do gier:

Obudowa: Aplus CS-GL3

Płyta główna: Asus Rampage II Extreme Intel X58

Procesor: Intel Core i7 965 Extreme Edition 3,20 GHz

RAM: Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 DHX

Napęd: Pioneer Blu-ray BDR-202

Karta graficzna: Radeon 4870 X2 Sapphire ATOMIC 2GB z chłodzeniem wodnym

HDD: WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

Zasilacz: Be-quiet Dark Power BQT P7-PRO-1200W

Chłodzenie wodne:

Pompka: Alphacool AP700 12 V

Wąż: Black Water FlexiTube 8/10 UV Blue

Blok CPU: Aquacomputer Cuplex HD G1/4 i7 LGA1366

Złącza: Szybkozłączka skręcana SM8/10, G1/2 - prosta

Rezerwuar: Black Water O-Tank 170

Chłodnica: Black Water COMBO 123 Cu rev.3

OS: Jakaś własna dystrybucja Linuxa, albo coś innego.

Co sądzicie o takim czymś? Wiem, że Xbox itd. są lepsze, ale czy takie coś miały by przyszłość?

Może by i miało ale Xbox i PS są o wiele tańsze… Sam procesor tutaj jest 3x droższy niż sama PS 3 :stuck_out_tongue:

A czy uważasz, e jest lepszy od prawdziwych konsol?

Mnie to powaliło

Konrad93, konkretnie?

Cena/jakość/opłacalność po co kupować coś takiego jak można mieć jakiegoś quada 1/4 tańszego i nie wcale o wiele gorszego :smiley:

Pewnie chodzi mu o cenę :stuck_out_tongue:

@Konrad93 to już było dawno

procesor za ponad 4K :x,właśnie sam procesor jest droższy od Xboxa ponad 4 razy…jeszcze karta graficzne,płyta główna…ile to cię wyniesie 10000zł?nie lepiej kupić np ps 3 i mase gier do niego… =D>

Konrad93, ale quad nie dorówna takiemu z np. ps3

Jeżeli bym był maniakiem gier to bym kupił PS3+masa gier+akcesoria do PS3+jakiś wywalisty tv

Jeżeli nie to bym brał zestaw w pierwszym poście.

ale na razie taki komputer DO GIER nie ma sensu bo żadna go w pełni nie wykorzysta tylko jakieś 30%

chyba, że ktoś ZAWODOWO tworzy grafikę itp. to wtedy rozumiem taki zestawik ;]

Do gier nawet Quad jest bez sensu - ile gier potrzebuje 4 rdzeni ?,lepiej kupić sobie dwa szybkie rdzenie i dobrą kartę grafiki

A I7 to są 4 baaaaaardzo szybkie rdzenie :wink: Wiec nie przekonuj ludzi że np C2D 8400 będzie wydajniejsze od I7 nawet przy pracy na jednym rdzeniu :wink:

I za pół roku wszystko wymieniać ?

Dziękuje za taką opcję

To podaj mi tytuł gry,która wymaga tych czterech rdzeni ? - bez sensu na razie płacić więcej,gdy dwa rdzenie leżą odłogiem,innaczej jest,gdy montujesz pliki Video i program korzysta z Quada,a to czy będziesz musiał wymieniać zależy od samych producentów,jeśli oni za rok wymyślą nowy rodzaj pamięci - np. DDR4 jako ram,to i tak czeka cię wymiana,ale bez sensu tak przepłacać za komputer,te czasy,gdy następny PC był 100 razy szybszy już się skończyły (wydajność hamują stare dyski na talerzach,a SSD są drogie i mają małe pojemności) - to jest nie do przewidzenia,a interes musi się kręcić,dlatego zmienia się podstawki i rodzaje pamięci,niestety często jest tak,że starego proca do nowej podstawki już nie wsadzisz

Proponuje Ci zakupić kompa za jakieś około 3k+/- i do tego monitor 22-24cale i będziesz zadowolony.

GTA 4, Lost Planet

To są wymagania zalecane,i tak od Quada bardziej liczy się karta grafiki i pamięć,mi chodzi o gry gdzie cztery rdzenie są wymagane do uruchomienia tytułu,a Lost Planet Extreme Condition demo odpaliłem nawet u siebie (1 rdzeń),tylko zadecydowała karta grafiki i ilość pamięci

Demo ma zaniżone wymagania zawsze…

A GTA 4 mój kumpel na C2D 2,80 GHZ próbował odpalić z grafiką Radeon 4850 Asus 512MB i nic nie poszło…

To coś ma zjechane, bo mój znajmy gra na 1,8 GHz, ale nie wiem czy Athlon czy C2D i Geforce 8500gt/gs - nie wiem. Inny kumpel gra normalnie na Geforce 8800Gt i E2160 @ 3 GHz. Pewnie nie na najwyższych, ale grają…

Ka$$ ty masz takiego kompa i chcesz go zmieniać :|?

Nie mam zamiaru zamieniać. Po prostu nudziło mi się i stworzyłam wirtualnie takie coś.

A czy podany przeze mnie zestaw jest lepszy, czy gorsze od PS3?