"Coś" blokuje bezpieczne usuniecie dysku

Problem miałem na 7 tam go rozwiązałem na 10 wrócił mimo zastosowania rozwiązania z 7 problem nadal występuje

Problem objawia się tym iż po dłuższym połączeniu dysku z komputerem nie można go bezpiecznie usunąć, wyskakuje komunikat iż uniwersalny wolium jest używany i że nie jest możliwe jego usunięcie.Na 7 Za ten stan rzeczy był odpowiedzialny program wd buckup Który mimo nie używania był gotowy utworzyć kopie zapasową.

Wyrzuciłem go i problem ustąpił. Po zainstalowaniu 10.(miała być aktualizacja skończyło się czystą instalacją). Problem powrócił usunąłem ten program wd buckup, ale to w wypadku 10 nie rozwiązało problemu Jeżeli dysk podłącze na powiedzmy 10 minut to problem nie występuje ale ponieważ na dysku mam sporo filmów to oglądam je sobie z dysku powiedzmy, że standardowy film trwa te 90 minut więc po obejrzeniu takiego filmu i takim czasie coś mi blokuje bezpieczne usunięcie dysku.Ja Kiedyś się takim czymś nie przejmowałem i wyciągałem bez tej opcji bezpiecznie usuń. Utraciłem półtora roczną zbieraninę zdjęć filmów i muzyki.

Ja aż zbyt jak dla mnie boleśnie się przekonałem jak ta funkcja jest ważna.

Czy w 10 jest jakaś usługa która może to blokować?

Proces odtwarzacza zamyka się w Menedżerze zadań Windows ? Indeksacja ?

WIN+R

EVENTVWR.exe

OK

Coś pisze na ten temat ?

W W7 problem “Bezpiecznego usuwania sprzętu” ma rozwiązanie (główny “winowajca” to Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne) i po 30s można dysk , pendrive lub kartę SD bez obaw odłączyć przez wyjęcie przewodu z gniazda USB czy karty pamięci z czytnika . Choć WMP 12 to mój główny odtwarzacz plików wideo . 

O indeksowaniu Tu nie napisałem ale oczywiście wyłączyłe to zaraz po instalacji systemu nie ze względu na dysk ale ze względu na spowolnione uruchamianie systemu. Proces odtwarzacza zarówno Video jaki audio 1 do filmów 2 do muzyki nie wiszą zamykają sie na x. Nigdy odkąd mam 10 zainstalowaną nie było jakiś problemów z ich włączeniem.Co do dziennika zdarzeń bo do tego służy ta komenda uruchom, cisza jak makiem zasiał

Poczytaj o znaczeniu przecinka w słowie pisanym, a następnie popraw słoje posty - w innym przypadku temat wyląduje w śmietniku.

EVENTVWR.msc ?

Po wprowadzeniu komendy cisza to znaczy żadnych odnotowanych zdarzeń

Nie ! Podgląd Zdarzeń Ci nie działa !

EVENTVWR ?

Pisząc Cisza miałem na myśli że w przeglądzie nie pojawiają się żadne błędy natomiast same zdarzenia są odnotowywane

Macie spisane aplikacje https://megawrzuta.pl/download/2ba42f5b68cc5515f4c8f956c5c2e144.html