Coś blokuje procesor?

Witam ma problem z procesorem intel core i5 6400 czyli procesor działa lecz co dziwne nie pod moją płytą lub coś go blokuje i proszę o pomoc moje podzespoły to:
procesor i5 6400
płyta biostar tb250-btc+
ram irdm goodram 2400 8gb
karta rx 570 4gb wersja strix
zasilacz to 500w xilence
otóż zauważyłem że procesor daję ciepło pod moją płytą i płyta daje znać że procesor w niej jest zamontowany jeśli chodzi o same startowanie kompa nie ma obrazu 0 reakcji karta jest sprawna sprawdzona pod jakąś płytą amd i działała dawała obraz. więc co może być przyczyną tego problemu dodam że zauważyłem że RX zatrzymywał swoje wiatraki gdy startowała płyta oczywiscie mowa teraz o amd lecz jeśli chodzi o biostara to niestety wiatraki ciągle się kręciły nie zatrzymywały się wiec to chyba znak że płyte lub procesor coś blokuje chciałem odpalić procek z boosta lecz nie wiem jak to zrobić gdy się nie ma dostępu do biosa proszę o pomoc :slight_smile:

Odpal kompa bez tej karty (procesor ma zintegrowaną), wtedy wyeliminujesz grafikę na 100%.

Nie rozumiem na zintegrowanejwanej grafice płyty głównej mam odpalić jeśli o to chodzi to nie posiadam DVI przejściówki ponieważ jest to ta nowa bez wejść analogowych zrezygnowałem z jej kupna ale mam rozumieć że to karta graficzna blokuje procek? Nie da się korzystać z tej karty na tym sprzęcie

Jeżeli masz głośniczek wpięty do gniazda speaker, to spróbuj wyjąć pamięć RAM, i sprawdź czy jest jakiś sygnał dźwiękowy.

Skąd wiesz że działa skoro pod twoją płytą nie startuje?

Opcje na chwile obecną sa takie:

  • uszkodzona płyta (lub pcie, ostatnio był forumowicz, który na riserze musiał podpinać do innego :wink: )
  • uszkodzony zasilacz
  • uszkodzony procek
  • uszkodzona (jednak!) grafika
    Od najbardziej realnego do najmniej.

Tak daje dźwięk po wyjęciu Ramu.
Jeśli chodzi o zasilacz to działa właśnie z niego korzystam i również z karty. Jeśli jest opcja ze procesor leżąc w foli antystatyczniej przez miesiąc się uszkodził To może nie działać lecz miesiąc temu sprawdzałem go pod inną płyta główna i działał a po jakimś czasie kupiłem płytę główną biostar

No to masz odpowiedź na 99% jest walnięta płyta , powiedz tylko" sklepowa czy “nówka nieśmigana nie testowana” z Allegro?

Jeżeli masz możliwość, to spróbuj użyć innego modułu pamięci.
Płytę sprawdzaj na zintegrowanej grafice, jak odpali na zintegrowanej to dopiero włóż kartę PCIE.

Reset ustawień BIOSu przez wyjęcie baterii na 5 minut również nie zaszkodzi.

Płyta nówka nie śmigana dopiero rozpakowana z foli. Nie próbowałem z resetowaniem biosu więc spróbuję a jeśli chodzi o integre to zamówiłem jakiś czas temu przejściówkę dvi-d więc dopiero będzie gdzieś we wtorek. Jeśli chodzi o pamięć ram to mam kolejną kość ale taka sama irdm 8gb mogę spróbować podkreślam że pamięć ram też jest nowa ogólnie komputer jest składany z nowych części tylko zasilacz jest używany bo uznałem że to część która najmniej się zużywa w kompie.

źle uznałeś :wink: najmniej zużywa się procesor, potem ram, płyta główna. Karta graficzna, dysk iż asilacz to podwyższone ryzyko :wink:

a jak na tej płycie odpalić procesor z boosta ?