Cos blokuje wykonywalne pliki exe

Jak odpalę kompa wszystkie pliki uruchamiają sie prawidłowo. Niestety jak połączę sie z internetem i po tym fakcie próbuję odpalić obojętnie jaki plik - nic sie nie uruchamia - tylko na chwile pokazuje sie klepsydra (jakby system “myślał” przed odpaleniem programu) i zaraz potem klepsydra znika i nic dalej sie nie dzieje. Sytuacja normalizuje się dopiero po ok. 5 min. Ciekaw jestem co o tym myślicie - sam nie mogę sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za wszelki sugestie.

Mój log:


Tak ma to wyglądać

Asterisk

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222

SeBoLaS Co Ty piszesz? Wpisy O10 są od MKS’a <= są w porządku.

matsonic

Folder usuń ręcznie będąc w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

SeBoLaS - :x

nie bardzo rozumiem - co mam w końcu począć ?

Masz zrobić tylko i wyłącznie to, co ja napisałem czyli:

.

Zrobiłem jak kazałeś - ale nie rozwiązało to problemu …

Oto logi:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Usuń wpis HJT.

Po wykonaniu możesz wkleić nowe logi.

Nie kumam ostatniego

  • można dokładniej - gdzie ten wpis ?

Uruchamiasz HijackThis => klikasz Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => stawiasz ptaszek przy wpisie:

=> klikasz Fix checked i potwierdzasz usunięcie.

Zakumałem ale po czasie :wink: Oto nowe logi:

Jeśli można prostymi słowami wyjaśnić w czym tkwił problem u mnie ? Bo chyba już jest o.k i jak to się mogło stać ?

Logi są czyste

Ale problem jednak pozostał ;(

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 12:35

  • a czy ten wpis nie jest według was podejrzany ?

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 12:38

Ponadto w systemie miałem niedawno u siebie to : “Client IP-IPX” - w tej chwili mam tą usługę zatrzymaną - co ewentualnie powinienem jeszcze sprawdzić ? Część usunął mi pewnie mks - używam jeszcze Ccleaner i Spybot … - ale może jakieś pozostałości dalej mi mącą w systemie ?

Tu był podobny problem z tym i trzeba było usunąć

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic … show=&st=&

To wpis od programu GetRight <= jest w porządku.

Start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otworzy wpisz:

I co z tego? Skąd wiesz, że tam nie została podana błędna informacja? Na naszym Forum nie kierujemy się radami z innych. Pliki z łańcucha WinSock widoczne we wpisach O10 w hijacku należy usuwać jedynie wtedy gdy jest to plik szkodnika, a nie np. programu zabezpieczającego, który sam instalowaliśmy.

Z mojej strony EOT.