Coś brzęczy mi w kompie

Coś brzęczy mi w kompie kiedy np. słucham muzyki i mam uruchomione komunikatory lub inne programy to nawet prze ruszeniu myszką lub kliknięciem na coś robi takie tztt. takie zgrzyty jakby. Mam wrażenie że to dysk twardy albo zasilacz lecz nie mówię że inne podzespoły tego nie robią. Może miał kto taki problem to prosiłbym o opisanie go i rozwiązania problemu.

ping założę się że masz dysk Samsunga… :?:

zapewne siada elektronika :frowning: ale można ja wymienić

najprawdopodobniej samsung, a ile takie wymienienie elektroniki może kosztować. Mam drugi chlaśnięty dysk on tak nie robił dało by sie z niego kabelki poprzekładać.

A czy przez to dysk może się rozwalić, czy to tylko hałasuje i jest nieszkodliwe.

sprawdź: Panel sterowania>>System>>Sprzęt>>Menadżer urządzeń>>Stacje dysków

Sprawdź też model,bo z tego co się orientuję to musi to być elektronika z identycznego modelu (chyba może się różnić pojemnością :?: )

Za elektroniką możesz się rozejrzeć na allegro :slight_smile:

Wyłącz stacje dyskietek 3.5. Ewentualnie wyjmij dyskietkę ze stacji .

Mój komputer >>>Właściwości>>>Sprzęt>>>Menadżer urządzeń>>>Stacje dyskietek>>Właściwości >>> Nie używaj tego urządzenia (wyłącz).

Zastosuj , ok , itd.

Restart kompa i sprawdź.

Phylby nie rozumiem co to da mi nie działa dobrze dysk twardy nie stacja dyskietek. Jak to coś da to wytłumacz co.

Phylby’mu chodzi o to że może to stacja dyskietek tak “hałasuje”. Warto sprawdzić :mrgreen:

Proszę o konkrety, nie wiesz - nie pisz

Pewnie wpadła Ci mucha :lol:

… ale na poważnie to pewnie coś się dzieje z dyskiem.

Może defragmentacja dysku pomoże.

dzięki spróbuję