Coś bzyczy w komputerze podczas uruchamiania

Jakiś czas temu zaczęło mi coś bzyczeć w komputerze podczas uruchamiania go i gry w Call Of Duty: Modern Warfare 2. Nie jestem jednak pewien, co to tak bzyczy, najprawdopodobniej jednak jest to płyta główna, lub zasilacz. Co może oznaczać takie bzyczenie i czy można się tego pozbyć?

  1. Ja mam luźny zasilacz, jak go dotknę to jest ok. Im większe obciążenie tym bardziej (częściej) bzyczy. Teraz np. w ogóle nie bzyczy.

  2. Sprawdź czy wentylator jest czysty, bo może coś tam sie dostało i ja próbuje przyspieszyć to coś bzyczy. Ewentualnie już jest stary i czeka na wymianę.

Po prostu nastaw ucha.

Stary, to on nie jest, mam go od jakichś 7-9 miesięcy. Jutro rozłożę komputer na części i znów go złożę, może to pomoże.

Zdejmij ściankę i posłuchaj wentylatorów na karcie graficznej,procesorze i w zasilaczu.

Właśnie nie jestem w stanie dokładnie określić, co wydaje taki dźwięk, ale jest to najprawdopodobniej zasilacz lub procesor. A gdyby się okazało, że to cewka w zasilaczu, to czy jest to coś poważnego i czy można to jakoś naprawić?

wtedy najlepiej wymienić zasilacz bo raczej tego sam nie zrobisz, niektóre nawet nowe zasilacze mają takie piszczące cewki jak są pod obciążeniem