Coś dla automaniaków / VW czy Opel


(-=RaFaL=-) #1

Witajcie, czytałem po różnych format i zastanawiam się w przyszłości nad mocniejszym autem. Obstawiłem sobie do wyboru 2 auta.

Pierwszym jest Opel Astra GTC OPC (280KM) oraz drugim Volkswagen Scirocco III R (265KM). Z początku byłem nastawiony wyłącznie na opla lecz po wielu napotkanych informacjach i filmikach (także w top gear) astry opc na zakrętach zamiast skręcać lecą dalej na wprost i to mnie martwi, jak to jest w przypadku mocniejszych silników vw ? Co wy o tym sądzicie ? Jest tu jedna z największych forum w Polsce więc można spotkać się tu z szeroką rzeszą użytkowników.


(Frankfurterium) #2

Spokojnie, przy przepisowej jeździe (no, może poza zimą) nawet Astrą z drogi nie wylecisz :stuck_out_tongue:


(system) #3

Ja to bym żadnego z nich nie wybrał, jeżeli już z Opli to tylko Insignia

A tak w ogóle to BMW


(-=RaFaL=-) #4

Pierwsza myśl przed tymi opcjami to była Insygnia jednak nie zmieści się ona w mój wąski wjazd nad skarpą a jej niestety nie mogę już poszerzać.


(sla17) #5

Insignia wcale taka fajna nie jest :wink: A BMW... nie przekonuje mnie.

Zastanawiałeś się nad Fordem Focusem RS?


(-=RaFaL=-) #6

Osobiście nie mam nic do tej marki ale nigdy za nimi nie przepadałem.


(Mazi686) #7

Ford gów... wort to prawda Myślę że opel


(McDracullo) #8

Widzę, że znasz się na motoryzacji. :lol:

Nie offtopując - wybrał bym astre - dużo przyjemniej się nią jeździ.


(-=RaFaL=-) #9

Panowie proszę, nie spierajcie się o auta, jeden lubi fordy, drugi mercedesy, trzeci ople a jeszcze jeden vw. :slight_smile:

Ten artykuł poprawił mi trochę humor gdyż poprawili właśnie te problemy związane ze ślizganiem :slight_smile:


(Bialanimfa75) #10

Hahaha, dawno się tak nie uśmiałem. :lol: :x :expressionless:

Mam Forda Focusa właśnie i Golfa IV. Forda się o wiele lepiej prowadzi, i Fordy mają bardziej miękkie zawieszenie niż VW. A uczyłem się jeździć Oplami, to dopiero /cenzura/.

A ktoś pisał, że BMW. Jeśli mowa o jakiś nowych to tak, bo te starsze to dla dresiarzy spod wiejskiej dyskoteki. :expressionless:

Bierz Focusa, mam i się świetnie prowadzi, i do tego w miarę dobrze się zbiera, a podkreślam że nie mam RSa, więc RS z pewnością będzie jeszcze lepszy.

A jak masz sporo kasy to wybrał bym Insignię. :wink:

Co do tematu, żadnego z samochodów podanych przez autora bym nie wybrał, bo oba brzydkie, z topornym wnętrzem sądząc po zdjęciach jakie widzę na Google.


(sla17) #11

Insignia nie jest fajna, szef mojego ojca ma - i co chwilę w warsztacie jest, no nie za bardzo. Chyba, że ma felerny egzemplarz :wink:


(Grzesiekk) #12

Nie miałem kontaktu z żadnym z tych wersji aut, więc nie będę tutaj wiele mówić. Mogę jednak zasugerować przejażdżkę oba autami. Sam wybierzesz, które jest lepsze, a nie te, co ci polecą na forach. Nie ma sensu porównywać wymienionych wyżej modeli do tych klasycznych, przeciętnych, wyposażonych w "zwykłe" jednostki silnikowe, bo to całkiem inne auta.

Piszesz o latach 90-tych, a tu chodzi o następną dekadę.


(-=RaFaL=-) #13

W każdym bądź razie dzięki za wypowiedzi, oczywistym jest to że najpierw przejechał bym się danym autem. :slight_smile:

Pozdro !