Coś do otwarcia/przywrócenia układu kilku instancji jednego programu po ich minimalizacji

Przykład prosty, odpaliłem 2 razy notatnik (notepad.exe) i chcę żeby za pomocą jednej ikonki na pasku systemowym układ się minimalizował oraz właśnie za pomocą jednego kliknięcia wszystkie okna się przywracały.

Obecnie trzeba kliknąć na miniaturkę i kliknąć na podgląd danej instancji, żeby się otworzyła w takim układzie w jakim została pozostawiona.

To samo można zaprezentować na przeglądarce. Odpalamy np. 3 instancje, rozmieszczamy na pulpicie i chcemy za pomocą jednego przycisku, aby wywołał się taki sam układ. Bez zbędnego klikania 3 razy na podgląd.

Jak takie coś zrobić?

Notatnik prosta sprawa ma zakładki, ale musisz mieć Win11.

Chciałbym zrobić na Windows 10. Pytanie było o instancje przypominam.

Sprawdź czy ma to może:


Opcjonalnie może „firma” pokroju NirSoft ma „gotowca” działającego z pomocą wiersza poleceń Windows jaki można przerobić na ikonkę skrótu do pliku *.bat lub *.cmd:

Nie zdziwię się jak już sama powłoka PowerShell to umożliwi bez rozszerzania o inne programy lub wersję Open Source:

Powalczyłbym w Home - AutoIt
Potrzebujesz tej funkcji Function WinSetState - przykładowy kod w tekscie. Musisz go tylko rozbudować. W sprawie rozbudowy kodu polecam pytać Bing Chat .

Jaka jest oficjalna strona do Bing Chat albo miejsce z którego można z niego skorzystać?

Tak w ogóle jak są tutaj jacyś obeznani użytkownicy co lubią dyktować wspomnianym narzędziom warunki to mogą się podzielić wynikami zmagań. Biorąc pod uwagę np. założenie że mamy plik1.txt i plik2.txt i po ukryciu obydwóch instancji programu, chcemy przywrócić ich układ, gdy był na wierzchu.

Oprócz AutoIt jest podobno jeszcze AutoHotkey.

Bing AI - Wyszukaj

https://www.bing.com/chat


Niby działa też już Bard online:

https://bard.google.com/

https://bard.google.com/