Coś do plików z uszkodzonych / niedokończonych archiwów

Witam i pytam:

Czy zna ktoś programik umożliwiający wyjęcie z uszkodzonych / niedokończonych archiwów (zip, rar) pojedynczych plików. Mam np. taką sytuację - ściągam obie osiołkiem dajmy na to Biblię (RAR z obrazkami stron w środu) i ściągnęło mi się jednym ciągiem (bez dziur) od 0 do 65 % pliku. W ściąganym równolegle podobnym pliku (też z Biblią w RAR, z obrazkami w środku) ściągnęło mi się od 50% do końca jednym cięgiem.

Ponieważ widzę że nie dociągnę do końca na obu wypadałoby mi wypakować to co już mam w ściaganych plikach i połaczyć to w całość wyrzucając to co trzeba.

Liczący na odpowiedź

Kanapon

Spróbuj może tym programem. Nie znam jego działania - sugeruję się opisem:

:arrow: IZArc

IzaRC to dobry menedżer archiwów ale chyba niezbyt mi pomoże w moim kłopocie. Ma on zdaje się JEDNĄ POWAŻNĄ WADĘ. Nie ma on (nie znalazłem tego w najnowaszej wersji) automatycznego dzielenia kompresowanego materiału na częsci okreslonej wielkości (np. na pliki które wejdą na dyskietkę). O ile pamiętam to trzeba robić to w osobnym procesie po uprzednim skompresowaniu materiału. W sumie to zadziwiające że WIĘKSZOŚĆ spolonizowanych, darmowych i nowych archiwizerów nie dysponuje tym prostym przecież narządziem.

Jedynym znanym mi wyjątkiem jest tu FilZip. Jest mniejszy od IzarC, tak samo szybki, tak samo czytelny i wszechstronny, wciąż rozwijany (na stronie http://www.filzip.com jest nawet forum) i ma to o czym wspomniałem wyżej. Nie obsługuje jednak np. 7z i choć przypuszczam że to się wkrótce zmieni byłbym bardzo rad za podanie dysponującej autospanningiem i 7z alternatywy.

Pozdr.

Kanapon

Dobrze pamiętasz :slight_smile: .

Jeżeli ktoś miał okazje wypróbować np RAR, to

trudno się do tego przyzwyczaić. ale jego plusem

jest obsługa plików *.rar

Wiem też że 7z się przymierza do wprowadzenia auto-spanningu ale wciąż nie mogą sobie z tym poradzić. To dziwne. Im wygodniejsze tym trudniej się to wprowadza…

No tak, ale to wszystko nie pomoże mi w wyssaniu z archiwum tego co się w nim znalazło jak dotąd w wyniku poboru danych z internetu…

Kanapon