Coś dobrego do PDFów - notatki, katalogowanie itp

Znudził mnie już Adobe. Poszukuję jakiegoś programu do katalogowania dokumentów. Najwięcej mam ich w PDFach. Przydała by się opcja robienia notatek w dokumencie, oznaczanie i zapamiętywanie.
Jest coś takiego?
Chodzi mi o łatwy dostęp do takich notatek. Wyobraźmy sobie że w jakimś PDFie zaznaczyłem pewien obszar (podświetlenie) i dodałem notatkę np.: "tu jest opis tego i tamtego"
i wtedy dzięki programowi mam łatwy dostęp do spisu tych notatek.

Dawno temu bawiłem się koleżanki AirBookiem. Nie pamiętam co to był za program ale był genialny.
Czytała sobie PDFa, zaznaczała czytany obszar (konkretny kawałek), dodawała notatkę i później treści tych notatek były widoczne w jakimś głównym spisie. Był bardzo łatwy dostęp do takich danych.
Jest pod Windowsa coś takiego?

Brakuje mi też opcji zapamiętywania ostatniej pozycji. W Macu podczas zamykania PDF była opcja zapamiętywania ostatniej czytanej strony. Gdy wróciliśmy po czasie do tego dokumentu to MAC pytał:

  • otworzyć od początku?
  • otworzyć w ostatniej zapamiętanej pozycji?

MAC miał też możliwość łączenia dokumentów.
Pisane było coś dodatkowo w jakimś Wordzie i można było przypisać odpowiednią wcześniej zrobioną notatkę np. w PDFie!!!
Nic a nic pod Windows co dotychczas sprawdzałem nie ma takich bajerów.
Ciężko jest mi też przypomnieć sobie nazwę aplikacji. Koleżanka MACa już nie ma by to sprawdzić ponownie. No szukam, szukam i nic.

A pytam o takiego kombajna do dokumentów bo przy 220GB PDFów na dysku można naprawdę zmarnować pół nocy na szukanie informacji.

Na Mac-u to prawdopodobnie program iSkysoft PDF Editor. On ma takie możliwości. Na windowsa można użyć Zetora, Mendeley.

1 polubienie

Kurdę molek, kto wpakował Mendely’a do działu EDUKACJA I NAUKA?
Człowiek szuka całkiem gdzie indziej. Tego Mendeleja zaraz sprawdzę ale Zetora nie udało mi się znaleźć.
Wujo google nic nie wypluł prócz traktorków Zetor :slight_smile:

Spróbuj ZOTERO :wink:

1 polubienie

Gracjos el Santiagos

Aby daleko nie szukać PDF X-Change Viewer. Masz mozliwoś zakreślana i dodawania komentarzy. Zakładka Komentarze w pasku bocznym ukazuje ci każdy uwage i zaznaczenie. I zawsze otwiera ci dokument na ostatnio czytanej stronie.

Ten cały Mendely tak do końca bezpieczny nie jest. Programu nie odpalisz gdy konta u nich nie założysz.
Druga sprawa - Mendeley wysyła pliki w chmurę. Nie za bardzo chce działać offline bo wiecznie wyskakują komunikaty że musi być internet.