Coś dziwnego dzieje się z obrazem

wczoraj, podczas użytkowania komputera w pewnym momencie pojawiły się czerwone linie i się zawiesił komputer. Wyłączyłem go i znowu włączyłem, ale paski były nadal (tylko w innym miejscu), a pasek windowsa się zacinał, znikł obraz i znowu leciał, aż wkońcu doszedł do " Zapraszamy". Od tego momentu bardzo mulił, paski były nadal ( a czasem jakieś inne artefakty, których nie powinno być), i co 1 sekunde znikał obraz (tak, jakby sie monitor wyłączył) i pojawiał. Do tego bardzo zmulał komputer, użytkowanie wg mnie graniczyło z cudem. Doszedłem do wniosku, że nie jest to wina ekranu, ponieważ udało mi się uruchomić komputer w trybie awaryjnym i obraz był normalny ( tylko troche komputer zmulał, bo karty nie czytało, tylko tą wbudowaną w płytę główną). Proszę o jakąś radę, z góry dziękuję

Sprzęt:

Fujitsu-Siemens Asus P5GD1-FM/S

2x 512 Mb Ram DDR1 Kingston Hyper-x

GeForce6800GTGDDR3 256MB128 Mbit

Intel Pentium4 3,0GHz Presscot z technologią HT

Zasilacz Procomp 400W -

Podaj logi z Hijacka i Combofix’a, bo może masz jakiś syf.

Logi wklejasz na www.wklejto.pl a na forum dajesz tylko link.

Podaj jeszcze temperatury i napięcia z programu Everest Ultimate..

to na 90% problem ze steami ja też tak czasem mam, odpal kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci, wejdź na www.nvidia.pl , ściągnij stery do swojej karty i zainstaluj, potem cie program poprosi o restart kompa, kliknij ok :slight_smile:

wejdę na awaryjnym na komputer i postaram się to wykonać ( ale na awaryjnym działa wbudowana karta)

Dodane 02.03.2009 (Pn) 16:41

HiJack

http://www.wklejto.pl/27777

Widocznie uszkodzoną masz kartę graficzną. Bo jak na zintegrowanej działa wszystko ok to winna jest karta graficzna, wątpię ze sterowniki coś tu pomogą. Przemyj najlepiej cało kartę w spirytusie i dobrze wysusz.

Fix w HijackThis. Daj log z Combofix.

Prawdę mówiąc ja dzisiaj tak miałem, artefakty na obrazie pojawiały sie i obraz migał, ale dopiero po załadowaniu się autostartu (po pokazaniu pulpitu były 2-3 sek. spokoju). Zainstalowałem stery na awaryjnym i jest git. :slight_smile:

Ten ComboFix to ko pogorszył moją sytuację, nie da się awaryjnego włączyć, do wyboru jest tylko normalnie windows i consola przywracania systemu, do awaryjnego nie mogę dojść, wrrr! !!

podczas uruchamiania komputera musisz wcisnąć F8 o ile się nie mylę.

Dodane 02.03.2009 (Pn) 17:50

Tak jak już wspomniał eXtremeze. Karta walnięta. Spróbuj sobie przypomnieć, czy nie bawiłeś się w podkręcanie grafiki. Jeśli nie: Przeczyść wiatraczek/radiator karty graficznej. Po czym ściągnij i uruchom Everest Ultimate Edition i zarzuć screenem z temperaturami.

BTW: PAMIĘTAJ: Przed każdym instalowaniem sterowników od grafiki usuwaj stare! Jak tak nie robiłeś, to skorzystaj z Driver Cleanera.

udało się włączyć awaryjnie, ComboFix- http://www.wklejto.pl/27790

teraz postaram się sterowniki zainstalować

a trzeba ZAWSZE usuwać stare stery? bo ja nigdy tak nie robie…

zainstalowałem, ale to mi wygląda jakby te sterowniki działały na tej wbudowanej karcie, bo dalej nie czyta modelu karty i troszke muli, to ze spirytusem jest pewne?

a jaką masz ta wbudowaną karte?

działa teraz na tej wbudowanej

Dodane 02.03.2009 (Pn) 18:58

VgaSave

Dodane 02.03.2009 (Pn) 19:20

sprawdzony sposób?

Tak, sprawdzony. Ale polecałbym metodę: Otwierasz budę, patyczkiem do uszu, bądź jakimś pędzelkiem ściągasz kurz z wiatraczka karty graficznej. Możesz sprężonym powietrzem trochę psiknąć, ew. odkurzaczem powciągaj nie dotykając podzespołów.

BTW: Karta graficzna podłączona jets na PCI-Express, czy AGP?

Congratz =D> Driver Cleaner czeka sobie w sieci…