Coś lepszego od Intel Core i5-2400

Witam poszukuje jakiegoś procesora który będzie lepszy od Intel Core i5-2400 w cenie do około 500zł (allegro)
Raczej nie interesuje mnie AMD

Masz komputer na z tym i5 2400? Jeżeli chcesz go zachować, to szukaj najtańszej i7 2/3xxx nic innego nie ma sensu :wink:

Nie chce go zachować :stuck_out_tongue: Ewentualnie zostawić jako drugi PC

Sam procesor za 500zł, a resztę podzespołów masz do dowolnego socket?

Tak tylko procesor mnie interesuje. O resztę to ja już się bede martwił w swoim zakresie :stuck_out_tongue:

Wg mnie do 500zł to tylko i3-8100 lub jak marcin wspomniał i7 2giej lub 3ciej generacji.

Powiem tak, jeżeli nie chcesz AMD i chcesz nowy to tylko 8100 z i3 wchodzi w grę, z tym, że… dostaniesz taki sam lub nawet czasami gorszy procesor :smiley: No nie zawsze gorszy, ale w wielu grach i3-8100 cierpi przez 4 wątki, i7 ma ich 8. Tam gdzie ma to małe znaczenie, to i3 wygrywa, tam gdzie duże… 10 letnia i7 jest górą :wink:

Jeżeli komputer masz od początku, jest w dobrym stanie, to nie wydawaj 500 na procek i dalej budowany na nim nowy komp. Weź i7 w na 3 lata Ci starczy, a kupowanie na kawałki odłóż na nowy :wink: EW. Pomyśl o AMD jednak, tak dostaniesz za 500, no może 550, 6/12 :wink: