Coś lepszego od Nokii N73 :-)

Witam… jak w temacie

Poszukuje jakiegoś lepszego telefonu ze symbianem niż Nokia N73

W poszukiwania wchodzi tylko Nokia, nie chce żadne SE, Motoroli i innych telefonów

Cena: Mój ojciec ma abonament bodajże za 150 lub 200 zł więc telefonu będą w miarę tanie

Ja od siebie mogę dorzucić max. hmm… 500-600 zł

Potrzebuje telefonu z:

-Symbianem,

-Bardzo dobrym aparatem,

-Dobra jakosć mp3 odtwarzane przez wbudowane głośniki jak i słuchawki,

-Duży,czytelny wyświetlacz (im wiecej wyświetlanych kolorów tym lepiej,

-Slot karty pamięci (miniSD albo microSD) - to nie robi znaczenia tak szczególnie,

-Bluetooth i IRda,

-Telefon 3G,

-Kompatybilność gier N-GAGE 2.0 (next generation)

Dlaczego tak duży poziom… no cóż… mam trochę świra na punkcie telefonów szczególnie smartphonów :wink:

Obecnie mam Nokie 6670 xD która jest b. wolna… sam system włącza się po około 30-35 sek. :frowning: co jest bardzo mizernym wynikiem

Nokia N73 aktualnie najbardziej mi odpowiada :] ale moze jest coś lepszego od niej… chciałbym unikać takich telefonów jak N93 i N93i

Pozdrawiam

no to może 6120???

Takie rzeczy to tylko w erze :slight_smile: Za dużo byś chciał. Pierwszym takim telefonem będzie nie lubiany przez Ciebie Sony Ericsson ze swoim modelem W960i.

nie dosłownie! !!

N73 też sie dość długo włącza, szczególnie jak karta pamięci jest zapełniona. Z telefonu jestem bardzo zadowolony. Poza czasem włączania chodzi naprawdę znośnie :wink: Dla mnie wleczenie się symbiana jest mitem. Po prostu trzeba sobie w telefonie wszystko dobrze zorganizować. Wątpię żebyś u operatorów znalazł lepszy telefon… Rozważ 6120 classic, powinna być szybsza od N73, ale za to ma mniejszy wyświetlacz, gorszy aparat i chyba nie ma takich dobrych głośników.

6120 classic ma jeden głośnik, coś jak 5300XM - nawet łądnie daje.

Aparat tylko 2mpX bez AF

Mniejszy wysw. ale za to mnie jbateri zzera.

No i jest duzo szybsza od N73 pod kazdym wzgeldem, w koncu prcoesor 370mHz a 220mHz w N73 to duża róznica.

No i symbian 9.2 z FP1 w 6120 classic robi swoje, duzo lepszy od tego co w N73, głownie poprawiono wszystke błedy i dodano nowe funkcje.

Na twoim meijscu brałbym 6120 classic albo 5700XM

weź sobie N95 xDD

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 2:08

SE K800

Nie oszukujmy się. N6120 jest jakby na to nie patrzeć gorszy od N73.

Zdecydowanie słabszy aparat, nieco gorsze video, jeden głośnik, mniejszy wyświetlacz… To byłby krok w tył mając na uwadze wymagania TuR1smo. Jak dla mnie wyraźnie “lepiej” oznacza Nokię N95. Nawet SE P1i jest porównywalny z N73…

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 8:54

Nie żartuj. Z czym do ludu? Czytałeś wymagania?

Jeśli komuś zależy na szybkości systemu i najnowszym symbianie to wezmie 6120 classic. Jesli na glosniczkach stereo i apracie 3.2 oraz duzym wysw. wezmie N73

Cenowo i tak juz sa bardzo zblizone.

Pozatym N73 jest pełno, podobnie jak k750i a taka 6120 classic to żadkość… Wystarczy popatrzec chocby na ilosc aukcji na allegro z N73 a 6120 classic

Tu jest duża przesada. Na ulicy u mnie w mieście jeszcze nie widziałem nikogo z N73, w szkole to samo. Widziałem tylko raz jak byłem w Krakowie. K750i za to jest wszędzie.

nie wiem jak porównymać SE z Nokią. Tu nie ma porównania. Nokia jest niezawodna w przeciwieństwie do SE. Ja polecam N95 :wink:

I zaraz napiszesz nokie mają najlepsze baterie? Nowe Nokie mają beznadziejne baterie! Sam Jestem użytkownikiem Nokii ale nie jestem fanatykiem tej firmy.

Co do tematu baterii… zawsze można dokupić jakąś mocniejszą np. 1500mah* (nie wiem czy dobrze napisałem)

Tak właśnie patrzyłem na taktowanie procesora i ilosć ramu…

Rzeczywiscie jak na N73 to słaby procesor jest tam umieszczony

Co do N95… ehh… widziałem cene na stronie ery i wiecie co… jakoś nie jest w stanie skłonić mnie do zakupu tego telefonu:-P

Oglądałem Nokie N93i, na swój sposób nie jest aż taki zły… wygląd się drastycznie zmienił. Dodano jakieś lusterka i pare innych dupereli które zwiekszają poziom wyglądu tego telefonu

Ale tu jednak odczułem lekkie ździwienie: Nie widze tej Nokii w ofercie ery. Pamiętam kiedyś, że była normalna N93 ale jej też nie ma

Owszem czytałem testy różnych portali i zdjęcia podobno wychodzą źle pomimo optyki Carl Zeiss i tych 3,2 megapikseli … No i wielkość tego telefonu… lekko mnie odrzuca

Chociaż rekompensuje to karta WiFi którą tak czy owak jest przydatna np. podczas wycieczki klasowej czesto jeździ się do McDonald’a a, tam działa internet bezsprzewodowy. Jestem czesto też za granicą i np. w Niemczech na paru stacjach benzynowych też jest internet WiFi

Co ogólnie o tym wszystkim myślicie ?

Aha… obytm zapomniał… abonament mojego ojca to: Era Nowy Komfort (5 albo 6 ofert):

Oferta multimedialna,

Oferta taniej w sieci,

Oferta uniwersalna Nr. 1,

Oferta uniwersalna Nr. 2,

Oferta weekendowa,

Nie wiem czy dobrze myśle ale jak widziałem w pewnym dokumencie .pdf cena Nokii N73 wynosi 299-599zł (To do dnia: 27.11.07r)

Czyli można spodziewać się, do stycznia ceny powinny spaść

Pzdr.

Mogą nawet wzrosnąć i to drastycznie… Np. jak na topie była Nokia 6680 i operatorzy wprowadzali N70, to nagle 6680 np w orange była w danej opcji abonamentowej po 800zł, a N70 po 200zł… Tak dziwnie jakoś. Jak się skończy promocja na dany telefon, to potem jest przedrogi.

To może N95 stanieje :smiley:

A, co z tą N93 ?

Heheh. Taka “bateria” w rzeczywistości ma pojemność 700mah albo jeszcze mniej. A przy okazji urwie ci głowę jak wybuchnie :smiley:

A, możliwe możliwe. Przy aktualnej Nokii mam właśnie baterie 3200mAh która zakupiłem na allegro za bodajze 10 zł xD

Ale wracając do tematu… czy wie ktoś może coś na temat Nokii N93 i N93i ?? Jak się sprawuje itepe. I jakie mogą być ceny pod konie roku 2007 i początku roku 2008 ?

Może się tak zdażyć, że Nokia N95 która dzisiaj kosztuje dobre 2000 zł będzie tańsza od Nokii N73 która jest aktualnie chyba w promocji… od 1zł (z vat) ?