Coś lepszego od Skype

Poszukuję programu lepszego od Skype do rozmów głosowych i video konferencji, najlepiej w wersji PL.

Skype był dobry, ale od jakiegoś czasu połączenia głosowe nie są najlepszej jakości, szumy, rwanie, sprężynowanie, a nawet rozłączanie rozmowy.

Szukam programu o dobrej jakości połączenia audio i video.

Najlepszy ale mało popularny w Polsce jest Windows Live Messenger, przy wolniejszych łączach gwarantuje lepszą jakość rozmów i video.

Zainstalowałem Windows Live Messenger kilka dni temu, ale nie miałem jeszcze okazji go wypróbować.

Zastanawiałem się czy oprócz Skype i Windows Live Messenger jest jeszcze jakiś dobry komunikator.

Słyszałem że Gizmo jest też dobry, ale nie jest w wersji PL także odpada.

To już raczej nie wina programu… jakoś ja nigdy nie miałem z nim problemów a z nową wersją jakość rozmów jest imo lepsza.

Witam a ja mam pewne pytanko w windows live messenger lepiej się rozmawia niż w skype, lepsza jakość a da się tworzyć konferencje ?

a ja polecam ventrilo nie polskie ale jest najlepsze a odmienik jego to team-speak 2

A ja odwrotnie bo TS jest latwiejszy w obsludze:/ i można postawić serwer na swoim łączu :stuck_out_tongue:

a na Ventirlo już to różnie wygląda w ogolę VT ma dziwne menu:}

Unga Unga : To nie wina SKYPE.

Konfiguracja sprzętu, oprogramowania i “jakość łącza”.

Korzystam z tego oprogramowania od paru lat łącznie z funkcją

SkypeOut. Zarówno rozmowy PC2PC jak i PC2telefon bez zastrzeżeń.

Łącze : miałem NEO 2 Mbit teraz CHELLO 1,5 Mbit.

Może faktycznie to nie wina Skype , ostatnio rozmawiam z rodzinką oddaloną o 500 km. która ma NEO 512 kB/s , może dlatego tak kiepsko słychać.

Wcześniej rozmawiałem z kuzynką oddaloną o 700 km. która ma 1 Mb/s w jakiejś sieci, chyba osiedlowej i było dobrze słychać.

Zauważyłem jeszcze że gorsza jakoś występuje jeśli ktoś z kim rozmawiam ma tylko SP1 w Windows’ie, mowa o XP.

Przy SP2 z aktualizacjami jakość jest o wiele lepsza, praktycznie bez zastrzeżeń.