Coś na odrost bujnych włosów

Czy możecie polecić mi coś na porost włosów, gdyż zauważyłem że zaczynam łysieć, na razie (od 2 lat) używam loxon max, jednak jedyne co widzę to ciemniejsze włosy oraz zatrzymanie łysienia, jednak nie zauważyłem odrostu nowych włosów i stąd mój wątek. Czy możecie doradzić coś, sprey/aerozol/jakieś tabletki/cokolwiek co spowoduje u mnie odrost włosów.

Dla biednego peruka, dla bogatego przeszczep.
Z doświadczenia Ci powiem, że „cokolwiek użyjesz”, to nic nie da. Gingobiloby na ukrwienie pewnie łykałeś, witaminy ze skrzypem też, minoxidil wcierasz, a finosterydów nie łykniesz (bo skutki uboczne). Możesz najwyżej zwiększyć dawkę minoxidilu do 10-15%, ale to chyba tylko z USA, bo w PL kupisz 5% (na receptę). Jak nie będzie lepiej, to ciesz się, że zatrzymało się. Inni nie mieli tyle farta. :wink:

(Jest jeszcze opcja dla dla desperata - DHT powstaje przez testosteron, a… widziałeś kiedyś łysiejącego, nie wygolonego, eunucha… to jedyne wyjście gwarantujące 100% sukces) :slight_smile:

Dzięki za szybką reakcję … No trudno ważne że nie łysieję dalej

Zgadza się. :wink:
Znaczy możesz popróbować mocniejsze wcierki czy z finosterydami (ale nie łykać), podobno 10% jest skuteczniejsze od 5%, podobno 2 składniki działają lepiej od 1. Ja jednak w reklamie producenta bym nie wystąpił. Jedyny sukces, że przy „mini jeżyku” jakoś to wygląda „równomiernie”, a swego czasu przerobiłem wszystko bez przeszczepu i szprycowania się garściami tabletek. :wink:

Jedni faceci łysieją, inni nie. Tak już jest.

Moja rada: pogodzić się z tym, o ile łysienie nie wynika z jakiejś choroby.

Może zła pielęgnacja szamponem „rodzinnym”/„familinym” (typu rypacz).

Spróbuj może pobawić się w włosing - dobrać odpowiedni szampon/odżywkę/wcierki czy też zmniejszyć częstotliwość mycia jak zostajesz na szamponie typu rypacz za kilka złotych z biedronki.

Jakby to było takie proste, to by nie było instytucji przeszczepu włosów.

Regularne wcierki na pewno na plus. Sama miałam problem z zakolami oraz używanie wcierek pozwoliło na odrost włosów w wielu miejscach (dzięki temu obniżyła mi się odrobina linia czoła) Wcześniej w to nie wierzyłam ale jednak rezultat jest :slight_smile:
No i dodatkowo porządne kosmetyki - jak profesjonalna linia firmy Schwarzkopf Szampony do włosów marki Schwarzkopf Professional ✂️ sklep online Bellita
Jeśli to nie pomoże to pozostaje jedynie udanie się do trychologa.

https://napieknewlosy.pl/pl/c/WCIERKI/26