Coś nadpisuje ustawienia kolorów Nvidii

Witam serdecznie.
Niedawno przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej Nvidia GTX750Ti na systemie Win 7 64bit. Od teraz zawsze po włączeniu komputera kolory (czerń) są wyblakłe. Za każdym razem muszę wejść w panel Nvidii i ruszyć jakimś (obojętne jakim) suwakiem, żeby przywrócić pełen zakres barw. Trochę mnie to męczy już. Kolejne przeinstalowanie sterowników nie pomaga. Jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

PS. Wybaczcie, miało być w dziale “problemy z oprogramowaniem”

Temat już jest w tym dziale…

Zależy ci na własnych ustawieniach kolorów? Bo jeśli nie to w panelu nVidia możesz zmienić opcję na “inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów” i Windows powinien ustawić domyślną paletę/profil. Profil ten możesz zmienić otwierając ustawienia rozdzielczości / ustawienia zaawansowane / zakładka zarządzanie kolorami / guzik zarządzanie kolorami / zakładka zaawansowane.

W panelu jest wszystko ustawione jak należy:

tylko te ustawienia nie są ‘nadrzędne’ póki nie wprowadzę jakieś drobnej modyfikacji. Np zmiana cyfrowej poświaty na 51% i znowu na 50% przywraca właściwe kolory.

Chyba zauważyłem w czym problem. Mam monitor ASUS MX279 tymczasem w panelu Nvidii wyświetlane jest jakieś “Ancor Communication”.
Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta i niestety nie chcą się instalować.

Poradzicie coś czy format C?

A co jeśli ustawisz jak chcesz i wywalisz z autostartu ten panel od nvidii? Sterowników nie usuwaj tylko ten program do zarządzania wyłącz, może on szwankuje.
Nie mam geforce więc nie wiem gdzie to dokładnie jest, ale szukaj w autoruns pod logon, services albo scheduled tasks.

Wcześniej ustaw jeszcze to i sprawdź:

1 polubienie

Dzięki Ci Panie bo właśnie tego full output rage szukałem, lecz byłem pewien, że to jest w ustawieniach kolorów a nie rozdzielczości. (A tam było ustawione.)

Reasumując: Jeżeli w ‘output dynamic range’ było ustawione na ‘limited’ to schemat kolorów zawsze wracał do wyblakłego. Teraz po restarcie jest wszystko ok.

Oszczędziłeś mi kilku godzin żmudnej pracy.

Problem rozwiązany.