Coś nawala, płyta? RAM? grafa?

(suchmen) #1

Jaki masz zasilacz? Podaj producenta i moc

(suchmen) #2

Nic nie podkręcałeś? Procesor jeździ na standardowym taktowaniu? Ramy też? Nie grzebałeś w biosie przy napięciach?

(Drobok) #3

Ja bym był za nieodpowiednimi sterownikami. Zauważ, że każda karta ma inne sterowniki, a z twojej wypowiedzi wnioskuję, że do wszystkich masz jedne a te same.

(Alonewolf) #4

Z tego co przeczytałem to powodów może być wiele....ale:

1. Spróbuj zmienić BIOS na najnowszy ale stabilny (nie żaden Beta), najlepiej ze strony producenta.

2. Jeśli już zmieniasz jakiekolwiek sterowniki do k.graficznej to odinstaluj poprawnie poprzednie, nie rób "nakładek" - to może być przyczyną niestabilności i wyświetlania tych "ekraników".

3. Przetestuj RAM (każdą kość osobno) - może są uszkodzone co owocuje częstymi "zamrożeniami" systemu na kilka sekund a także może spowodować "gubienie" plików systemowych, problemy z dyskami (partycjami).

4. Czasem k.graficzna "wypina się" minimalnie ze slotu podczas dokręcania "śledzia"

5. Przeczyść wszystkie sloty (GPU, RAM) sprężonym powietrzem. Pył powoduje mikro-przepięcia (sprawdź też zasilacz).

Jak na razie to wszystko co przyszło mi do głowy, powodzenia....daj znać czy coś się zmieniło...

(suchmen) #5

Sprawdź jeszcze czy temperatury są w porządku np. programem cpu-fan i gpu fan. Sprawdź również czy nie masz wirusa jakimś programem antywirusowym. Pewnie to nie wina wirusa ale lepiej wszystko sprawdzić. Jeśli dalej nie działa to oddaj kompa do serwisu.

(Alonewolf) #6

Do głowy przyszedł mi jeszcze Direct X - spróbuj zainstalować najpierw 9C. Jeśli masz 10 lub 11 to może też z tego powodu coś się "chrzani". Sprawdź też różne "komponenty" dodawane do grafiki takie jak Physic czy Booster-y (do podkręcania ustawień, może automatycznie podkręca kartę). Sprawdź dxdiag, jak działa i popatrz na raporty z błędów systemowych - powinno tam pisać jaka jest przyczyna (program czy aplikacja).

Jeśli na płycie głównej masz zintegrowaną k.graficzną to ją wyłącz w BIOS-ie (tak w ostatniej chwili wpadło mi do głowy)

(Agatonster) #7

Mrqs666 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.