Coś nie tak z baterią Y530 Lenovo Legion

W sumie masz rację. Dobra, grunt, że to nie sprzęt tylko sterowniki, na przyszłość będę mniej panikować :wink:

Dziwne bo dziesięcioletni X201 ma oficjalne wsparcie.

Może źle szukam ale nie wydaje mi się. Ostatnie sterowniki są dostępne do niewspieranych już systemów. O wsparciu na W10 można zapomnieć jak również na W7 i W8.
Ostatnie aktualizacje datowane są na 2014/2015r

https://lenovomobilesupport.lenovo.com/za/pl/search?query=ThinkPad%20X201&SearchType=Customer%20search&searchLocation=Homepage

https://support.lenovo.com/pl/pl/search?query=thinkpad%2Bx201%20driver
Sortuj od najmłodszych.
Ja tam widzę Win10.

Swoją drogą niewspierany Z560 wspaniale działa na dyszce mimo braku wsparcia Lenovo.

Poza tym, kto lepiej zrobi sterownik, producent karty wi-fi czy producent komputera który tą kartę tam tylko zaaplikował?

Upośledzony jest ten serwis i w ogóle nieczytelny. Na przykład:

3/5/2020

tutaj jest data 3/5/20 ale jak się wjedzie w ten link z datą to sterowniki są z 2012.

Tak nieczytelnego serwisu nie widziałem dawno.

I taka sytuacja powtarza się przy każdym linku datowanym na 2020. Link do sterownika datowany na aktualny rok a jak wejdzie się w ten link to sterowniki z datą 2012,2014,2016

Sam widzisz jakie jest wsparcie producenta.
W przypadku innych nie jest lepiej.
Do płyty Intela nawet biosa pobrać nie ma możliwości.

Problem w tym, że czasem do laptopa może trafić jakaś odrobinę zmodyfikowana wersja sprzętowa układu, która na standardowych sterownikach nie do końca działa. I te standardowe sterowniki producent musi zmodyfikować nadpisując pewne fragmenty kodu sterownika przygotowanymi pod ten konkretny układ. I z tego powodu mogą (ale nie muszą) dziać się dziwne rzeczy. Tymczasem miałem już sytuację, kiedy aktualizacja karty wifi do laptopa HP która przyszła przez Windows Update spowodowała brak możliwości włączenia systemu… Konieczny był tryb awaryjny i cofnięcie ostatniej aktualizacji, żeby w ogóle odpalić kompa. Oczywiście po restarcie Windows Update na nowo aktualizował niepoprawne sterowniki i - historia się powtarzała. Trzeba było wyłączyć automatyczną aktualizację i poczekać aż wkurzeni użytkownicy doprowadzą do wrzucenia poprawionej łatki do kanału Windows Update. Tak więc nie zawsze jest tak różowo.

Dlatego ja uważam, że pierwszą rzeczą jaką powinien zrobić posiadacz nowego laptopa to wyłącznie aktualizacji sterowników przez WU. I robić to wyłącznie ręcznie sprawdzając na stronie producenta www czy pojawiły się nowe wersje. Ja tak robię od jakiegoś czasu i nie mam ze sterownikami żadnego problemu. A wcześniej co chwila Windows podmieniał mi sterowniki na te z WU których działanie było dyskusyjne. Na przykład na sterownikach z WU nie można było używać akceleracji sprzętowej w przeglądarce bo strasznie przycinała filmy.

Te modyfikacje to wyłącznie “lista koszerności”.
Przykładowo karta wi-fi z jakiegokolwiek innego lapka nie zadziała w HP.
Wyjątkiem wydają się konsumenckie padła, istnieją też biosy bez takich ograniczeń.
Odkąd jest win10 nie zasysałem sterowników do niczego poza grafiką a od tamtej pory przewinęło się przez moje łapy kilkadziesiąt komputerów.
Do grafiki też bym, nie ciągnął ale WU ma zazwyczaj starszą wersję.

Może by poprosić o wydzielenie OT?