Coś niedobrego dzieje się z moim dyskiem

Nie wiem jak dokładnie zatytułować mój problem.

Chciałem powiększyć partycję C:, kosztem partycji D programem Acronis® Disk Director® 11 Home , komputer ponownie musiał zostać uruchomiony. Po ponownym rozruchu pojawiły się jakieś dziwne błędy " 00360191" itp.

Musiałem ponownie uruchomić komputer. Następnie pojawiło się sprawdzanie dysku C: przez Windows. Kliknąłem dowolny klawisz i wyskoczyło " Sprawdzanie dysku zostało anulowane" i znak " ." Nic nie chciało dalej ruszyć. Zresetowałem komputer i tym razem nie anulowałem sprawdzania dysku. Już minęło pół godziny i na ekranie ciągle przewija mi się komunikat "Zabezpieczenie dla pliku identyfikatora zabezpieczeń domyślnym indykatorem"

Co mam teraz zrobić?

Po pierwsze to zabawa w dzielenie, powiększanie itd partycji musi byc robiona z głową bo to nie są zabiegi typu “usuń pusty folder”.Więc coś na pewno poszło nie tak.A po drugie to czy system chce sie uruchomic w trybie awaryjnym?

Nie chce się uruchomić w Awaryjnym. Teraz ważne jest dla mnie aby komputer widział dysk. Chciałbym na nowo zainstalować Windowsa

Jak chcesz na nowo to ok.Uruchamiasz kompa wchodzisz do biosu ustalasz jako Boot priority—CD-ROM jako first boot— wkladasz plyte instalacyjna z systemem do napędu restartujesz kompa i instaluje Ci sie system.

Ale po włożeniu płyty mam komunikat “Windows nie widzi dysku” Można go jakoś naprawić (wewnętrznie)

a w biosie w ogole widzi Ci dysk?

Właśnie nie wiem czy wszystko dobrze mam w biosie

Przywróciłem domyślne ustawienia

Mam teraz:

Ide controller - Enabled

SATA MODE - RAID

SATA1 - Not Detected

SATA2 Note DEtected

pierwsza liijka w biosie powinnien widziec dysk twardy i jego nazwe widzi?Masz sata czy iDE?

Mam dysk SATA (kable SATA)

W pierwszych linijkach mam nazwę mojego dysku a pod spodem “No RAID”

Sata mode zmien na ACHI.Ustawiłeś jaki naped ma sie pierwszy uruchamiac?

W SATA MODE mam tylko RAID i NO RAID

Dodane 30.12.2010 (Cz) 13:53

Mój dysk działa. Tylko Windows nie chce go “odtworzyć”

Dziwne.Ustawiles jako pierwszy boot CD-ROM?

Tak, a poźniej próbowałem z HDD.

Myślę że coś w dysku się pozmieniało. Bo bawiłem się w uzyskaniu wolego miejsca na partycji jakimś programem i wyskoczył error.

Można powrócić do wcześniejszego stanu albo “naprawić” jakoś dysk?

Zaraz jedno zasadnicze pytanie .Jak ustawiłeś jako pierwszy naped cd-rom wlozyles plyte instalacyjna i co?Nie instaluje sie system?

Nie instaluje bo wyskakuje komunikat że nie ma na czym go zainstalować, nie widzi dysku

bartey , a czy “przestawienie” w BIOS-ie z trybu AHCI na IDE nie pomaga?

Dziwne bo jak bios widzi to nie powinno być problemów.Jak uruchamia się instalator to wciskasz dowolny klawisz aby uruchomić instalatora czy nic nie ruszasz i wtedy wyskakuje Ci komunikat ze nie widzi dysku?

@greh nie mam trybu AHCI w biosie.

Mam tylko Włączy/Wyłącz tryb IDE

I RAID albo NO RAID

@xyjan daję f3 aby zainstalował albo “R” napraw. To pokazuje mi że nie widzi dysku.

Mogę jakoś powrócić mój dysk do wcześniejszego stanu?

Albo go sformatować albo coś?

a zmieniłeś gniazdo sata na inne?Spróbuj.A jak masz możliwość podłączenia tego dysku do innego kompa to przez inny komp go formatuj ale dla mnie nadal cos jest nie tak

Nie zmieniałem gniazda SATA, mam w zestawie jakąś przejściówkę na ATA, ale nie wiem jak ją podłączyć.

A jest jakiś program do naprawy dysku czy coś takiego?