Coś niedobrego dzieje się z moim dyskiem

(Bartey8) #1

Nie wiem jak dokładnie zatytułować mój problem.

Chciałem powiększyć partycję C:, kosztem partycji D programem Acronis® Disk Director® 11 Home , komputer ponownie musiał zostać uruchomiony. Po ponownym rozruchu pojawiły się jakieś dziwne błędy " 00360191" itp.

Musiałem ponownie uruchomić komputer. Następnie pojawiło się sprawdzanie dysku C: przez Windows. Kliknąłem dowolny klawisz i wyskoczyło " Sprawdzanie dysku zostało anulowane" i znak " ." Nic nie chciało dalej ruszyć. Zresetowałem komputer i tym razem nie anulowałem sprawdzania dysku. Już minęło pół godziny i na ekranie ciągle przewija mi się komunikat "Zabezpieczenie dla pliku identyfikatora zabezpieczeń domyślnym indykatorem"

Co mam teraz zrobić?

(Firewolf2) #2

Po pierwsze to zabawa w dzielenie, powiększanie itd partycji musi byc robiona z głową bo to nie są zabiegi typu "usuń pusty folder".Więc coś na pewno poszło nie tak.A po drugie to czy system chce sie uruchomic w trybie awaryjnym?

(Bartey8) #3

Nie chce się uruchomić w Awaryjnym. Teraz ważne jest dla mnie aby komputer widział dysk. Chciałbym na nowo zainstalować Windowsa

(Firewolf2) #4

Jak chcesz na nowo to ok.Uruchamiasz kompa wchodzisz do biosu ustalasz jako Boot priority---CD-ROM jako first boot--- wkladasz plyte instalacyjna z systemem do napędu restartujesz kompa i instaluje Ci sie system.

(Bartey8) #5

Ale po włożeniu płyty mam komunikat "Windows nie widzi dysku" Można go jakoś naprawić (wewnętrznie)

(Firewolf2) #6

a w biosie w ogole widzi Ci dysk?

(Bartey8) #7

Właśnie nie wiem czy wszystko dobrze mam w biosie

Przywróciłem domyślne ustawienia

Mam teraz:

Ide controller - Enabled

SATA MODE - RAID

SATA1 - Not Detected

SATA2 Note DEtected

(Firewolf2) #8

pierwsza liijka w biosie powinnien widziec dysk twardy i jego nazwe widzi?Masz sata czy iDE?

(Bartey8) #9

Mam dysk SATA (kable SATA)

W pierwszych linijkach mam nazwę mojego dysku a pod spodem "No RAID"

(Firewolf2) #10

Sata mode zmien na ACHI.Ustawiłeś jaki naped ma sie pierwszy uruchamiac?

(Bartey8) #11

W SATA MODE mam tylko RAID i NO RAID

-- Dodane 30.12.2010 (Cz) 13:53 --

Mój dysk działa. Tylko Windows nie chce go "odtworzyć"

(Firewolf2) #12

Dziwne.Ustawiles jako pierwszy boot CD-ROM?

(Bartey8) #13

Tak, a poźniej próbowałem z HDD.

Myślę że coś w dysku się pozmieniało. Bo bawiłem się w uzyskaniu wolego miejsca na partycji jakimś programem i wyskoczył error.

Można powrócić do wcześniejszego stanu albo "naprawić" jakoś dysk?

(Firewolf2) #14

Zaraz jedno zasadnicze pytanie .Jak ustawiłeś jako pierwszy naped cd-rom wlozyles plyte instalacyjna i co?Nie instaluje sie system?

(Bartey8) #15

Nie instaluje bo wyskakuje komunikat że nie ma na czym go zainstalować, nie widzi dysku

(greh) #16

bartey , a czy "przestawienie" w BIOS-ie z trybu AHCI na IDE nie pomaga?

(Firewolf2) #17

Dziwne bo jak bios widzi to nie powinno być problemów.Jak uruchamia się instalator to wciskasz dowolny klawisz aby uruchomić instalatora czy nic nie ruszasz i wtedy wyskakuje Ci komunikat ze nie widzi dysku?

(Bartey8) #18

@greh nie mam trybu AHCI w biosie.

Mam tylko Włączy/Wyłącz tryb IDE

I RAID albo NO RAID

@xyjan daję f3 aby zainstalował albo "R" napraw. To pokazuje mi że nie widzi dysku.

Mogę jakoś powrócić mój dysk do wcześniejszego stanu?

Albo go sformatować albo coś?

(Firewolf2) #19

a zmieniłeś gniazdo sata na inne?Spróbuj.A jak masz możliwość podłączenia tego dysku do innego kompa to przez inny komp go formatuj ale dla mnie nadal cos jest nie tak

(Bartey8) #20

Nie zmieniałem gniazda SATA, mam w zestawie jakąś przejściówkę na ATA, ale nie wiem jak ją podłączyć.

A jest jakiś program do naprawy dysku czy coś takiego?