Coś o Tabletach

Witam

jestem początkującym grafikiem. Pracuje Photoshopie i 3ds Maxie. Wchodze na allegro, znajduje ten tablet i nagle się zastanawiam do czego to tak właściwie służy :stuck_out_tongue: :?:

Czy mogę rysować spliny w maxie? czy moge zaznazczać coś lassem w shopie? jakie jeszcze inne poszczególne funkcje obsługuje tablet? byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi jakąś stronkę (prócz Google :stuck_out_tongue: ) lub sam się trochę o tym rozpisał

tablet spełnia wszystkie funkcje myszki tyle że z większą dokładnością rysowanie free hand jest o wiele dokładniejsze itd polecam fajne urządzenie! !!

Zobacz np http://www.veracomp.pl/wacom.tablet-gra … -WIDE.html

albo po prostu szukaj w googlach

widziałeś cene ? :o lol

widze że ten tablet jest “panoramiczny” więc by mi pasował bo mam takowy monitor. Czy jak kupie taki zwykły to nie będzie to przeszkadzać?

Nie ma sensu pakować się w tablet pentagrama.Jak tablet to tylko Wacom.

Tabletem możesz robic wszystko to co myszką chodź moim zdaniem bardziej przydaje się do rysowania niż do rysownia chodźby splinów w maxie ale też można to nim robić z całkiem fajnym efektem ale każdy robi to tak jak mu wygodniej.Jak rysujesz w shopku,tworzysz tekstury do maxa albo bawisz się corelem to się napewno przyda i wacom nie żadne pentagram ani inny szjas ,na którym się nie da malować bo ma np. za mało punktów nacisku i wychodzą różne cuda tylko nie to co miało wyjść.