Coś padło ale co?

Mam kompa, który ma ok. 5lat… Jest dość słaby jeśli chodzi o dzisiejsze osiągi ale jak narazie mi starczał… A oto jego konfiguracja:

XP Profesional, Duron 800MHz, 128 SDRAM, ECS K7VZA KT133 (A), NVIDIA Riva TNT2 Model 64, SB Live!, LC - 235ATX, SAMSUNG SV4084H…

Jakieś dwa tygodnie temu zaczoł się resetować :frowning: , a że miałem zawalony dysk i z rok nierobiłem formata zwłaszcza że mój brat ściąga ogromne ilości plików przez net i nieraz znajdowałem różne świństwa stwierdziłem że może czas najwyższy zrobić porządki i że po prostu może system zdycha…

Zformatowałem dysk, ale niestety komp resetował się dalej Wprawdzie zdarzało się że tylko raz dzienie ale zdarzało się że trzy razy, raz po raz…

Więc poczytałem troche na vortalu wgrałem sobie everesta, Temp podzespołów są spoko ale coś nie tak jest z zasilaniem a o to co pokazuje mi Aida 32:

Właściwości czujnika:

      Typ czujnika VIA 686 Internal

      Dostęp do czujnika ISA 6000h


    Temperatury:

      Płyta główna 34 °C (93 °F)

      Procesor 38 °C (100 °F)

      Aux 23 °C (73 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 5720 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.62 V

      +2.5 V 0.01 V

      +3.3 V 3.28 V

      +5 V 4.80 V

      +12 V 11.93 V

      Debug Info 82 A5 9A 88 00 CE C2 C7

Więc jak widać jodno odbiega od normy, Everest jaki aida32 pokazują to samo, lecz w biosie tego napiecia niema w ogóle. Podpinałem drugi zasilacz nówke nierdzewke, prosto ze sklepu, Ale co się okazało komp niby odpalał ale monitor nie… I tu musze powiedzieć że i na tym starym tak się dzieje ale co jakiś czas, aż w końcu zaskakiwał… Jeśli chodzi o te restarty to nie działy się w określonych warunkach: czyli przy obciążeniu czy coś… Resetował się nawet kiedy niebył używany tzn był włączony. Niezmieniałem nic w sprzęcie nic nie dodawałem…Czy ma ktoś jakiś pomysł? Prócz tego żeby zadzwonić do serwisu? Dodaje jeszcze loga hijacka…

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:41:01, on 2005-08-11

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

C:\Program Files\Spyware Doctor\spydoctor.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnf.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

E:\eMule\emule.exe

C:\WINDOWS\System32\devldr32.exe

C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

C:\Documents and Settings\marcin\Pulpit\hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: bho2gr Class - {31FF080D-12A3-439A-A2EF-4BA95A3148E8} - C:\Program Files\GetRight\xx2gr.dll

O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot

O4 - HKLM\..\Run: [Share-to-Web Namespace Daemon] C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Spyware Doctor] "C:\Program Files\Spyware Doctor\spydoctor.exe" /Q

O8 - Extra context menu item: Download with GetRight - C:\Program Files\GetRight\GRdownload.htm

O8 - Extra context menu item: Open with GetRight Browser - C:\Program Files\GetRight\GRbrowse.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\npjpi150_04.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\npjpi150_04.dll

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

Pamięć RAM Ci siadła/siada albo kup jakiś porządny zasilacz, bo ten ma już swoje lata - w sumie może wystarczyć porządne jego odkurzenie - o ile to tylko zasilacz.

Poza tym zdałoby się zainstalować SP2. Zombiech w Polsce nie potrzebujemy.

rolnik22 log ok :slight_smile:

sprawdz plyte glowna mosfety, kondensatory czy z nimi wszystko OK

np. zolta maz wylewajaca czy bardzo matowe mosfety

-swadczy to o uszkodzeniu ukladu zasilania plyty czy padajacej zasilce

plyta do serwisu lub elektronika co wymieni te elementy

dalej lukasz napiecia w zasilce czy norma ATX (+/-5%) zachowana

ale miernikeim cyfrowym

instruk.

http://forum.pcmaniak.pl/sutra45928.php … dbd86601c0

Pamięć sprawdziłem Memtest - 86 v 3,2, inie ma problemu niewiem jakdługo powinno się to robić ale zrobiło sie trzy razy i trwało to ok 40min.

A co do tego sprawdzania to właśnie tego się obawiałem… Jak dobrze zrozumiałem to coś ma wyciekać z kondesatorów? Ale chyba nic takiego się niedzieje bo tydzień temu rozebrałem kompa na części żeby go wyczyścić i niczego takiego niezauważyłem… A co do tego napięcia no to będe musiał sprawdzić, tylko najpierw będe musiał skombinować jakis miernik :slight_smile:

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 14:01

A no dodam może jeszcze że np resetuje się jednego dnia a tydzień np chodził bez zarzutu, po czym jakieś 4 dni mu odbijało… i teraz np. chodzi już 3 dni…

Poza tym w dzieniku zdarzeń zauwarzyłem powtarzające się błędy jak np.

Błąd ACPI - ale niestety nic pozatym nie jest opisane czego on dotyczy… lub takie ostrzeżenie w32time -

Usługa czasu nie mogła zsynchronizować czasu systemowego przez 49152 s, ponieważ żaden z dostawców czasu nie mógł dostarczyć nadającej się do użycia sygnatury czasowej. Zegar systemowy jest rozsynchronizowany.

No jest jeszcze pare takich różnych… No ale niewiem… czy one mają coś z tym wspólnego

niewiem czy to coś komuś pomoże no ale…

Złączono Posta : 17.08.2005 (Sro) 13:16

Pawek napisał

Pamięć RAM Ci siadła/siada albo kup jakiś porządny zasilacz, bo ten ma już swoje lata - w sumie może wystarczyć porządne jego odkurzenie - o ile to tylko zasilacz.

Może Ci to umkło ale:

Podpinałem drugi zasilacz nówke nierdzewke, prosto ze sklepu, Ale co się okazało komp niby odpalał ale monitor nie… I tu musze powiedzieć że i na tym starym tak się dzieje ale co jakiś czas, aż w końcu zaskakiwał…

I w sumie może od tego powinienem był zacząć, ale jak napisałem na tym starym zasilaczu monit zaskakiwał… Poza tym kompa rozebrałem na części(dosłownie) i go odkurzyłem. łącznie z zasilaczem…

No i wogóle takie zachowanie monitora podobno wiąże się z zasiłką ale jak już mówiłem podłączałem nowy i d…a :frowning: