Cos piszczy od zasilacza

wlaczam kompa i zawsze cos piszczy jakby od zasilacza ale jak poruszam kablem to sie uspokaja i chodzi ciuchotko. zasilacz mam 2 miechy

Prawdopodobnie cewki od zasilacza. Czeka Cię wymiana na nowy. Podaj tym i markę. Podejrzewam, że kupiłeś sprzęt poniżej 100 zł.

A jaki to zasilacz? Jak kolega powyżej - to pewnie cewki piszczą. Miałem kiedyś zasilacz niejakiej firmy Rubikon. Piszczał i w końcu padł i pociągnął za sobą płytę główną. Ewentualnie piski mogą dobiegać z wentylatora.

zasilacz mam modecom 400W dalem za niego ponad 120zł jakies 2 miechy temu

A jaki model? Bo jak Feel to daruj sobie go. Dobre Modecom’y są z serii MC

FEEl mo MC akurat nie bylo

Najlepiej byłoby reklamować, ale przypuszczam, że nic z tego nie będzie. Jak mam płytę główną firmy Biostar, która też piszczy, ale reklamacji nie chcą uznać, bo jak się wyrazili “przecież działa”. A z Modecomami serii feel bywa różnie. Czytałem kiedyś, że jest duży rozrzut jakościowy. Seria MC to już znacznie lepsza jakość.

czyli nic z tym nie zrobie? moze to wina kabla?

kup nowy zasilacz :wink:

Zimne cewki piszczą w czasie nim zaczniesz ruszać kablem potem nagrzewają się i nie wydają dźwięku. Możesz sprawdź inny kabel sieciowy 230 V dla potwierdzenia moich słów.

Nowy zasilacz + listwa = bezpieczne zasilanie.

ale zasilacz jest praktycznie nowy nie ma wiecej niz 2 miechy.

co mam zrobic zeby go nie wymienic?

a jaki budżet wchodzi w grę?

matt90

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu. Życzliwa rada - wykaż też więcej starań w tym względzie w trakcie pisania kolejnych postów

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To nie ma znaczenia. Jak kupiłeś jakiegoś złoma to pewnych efektów trzeba się spodziewać.

Jakiego masz kompa?

ja się chyba trochę źle wyraziłem to nie jest typowy pisk tylko jakis dziwny dźwięk jakby jakies brzeczenie czy coś. jak rusze kablem zasilacza to przestaje brzeczęć. stary zasilacz wlaśnie piszczał i go wymieniłem. Mój komp: athlon 2500+

756 ramu

grafa geforce fx5200

dysk 80 gb

to wymień też kabel bo może dochodzi do spięcia z powodu poluzowanego wtyku.

a jak ten kabel sie nazywa? kabel do zasilacza? ile to moze kosztować?

10zł tak kabel do zasilacza komputerowego.

ok kupie go w poniedziałek i zobaczę czy coś pomoże. mam nadzieję że tak bo wszystko cichutko chodzi jak ruszę tym kablem.