Coś podobnego do Winrar

Poszukuje coś podobnego do Winrara. Ma obsługiwać rar i zapisywać w rar. Używam 7-zip ale on nie zapisuje w rar i dlatego się was pytam.

Kompresja do rar to możliwa będzie tylko w programie Winrar,natomiast rozpakowanie formatu rar jest dostępne w wielu programach.

Bez obrazy, ale teraz to przywaliłeś jak łysy grzywką o kant kuli^^ TugZip kompresuje i wypakowuje do/z RAR.

Jedynymi programami, które potrafią kompresować do RAR są:

Squeez - kosztuje od 27,95 €, upgrade za każdym razem kosztuje 12,95 €

StuffIt (do RAR kompresuje tylko wersja Deluxe) - od 49,90 $ (ciekawy program, zobacz opis)

WinRAR (oryginalny) - dla 1 użytkownika 159,82 zł (promocja), dla 2-9 użytkowników 122 zł (promocja)

Więc jak widać, aby kompresować do RARa legalnie musiałbyś za każdym razem wybulić ponad 100 zł!

Lecz chyba i tak jest inna droga [-X :x

Ja oczywiście żadnego z tych programów nie mam, ja tylko biorę free software :slight_smile: .

PS. No i tak jak wyżej Jan Szatan napisał TugZip, lecz tylko jak się dołoży konsolę RARa (też oczywiście płatna :stuck_out_tongue: ), która niezarejestrowana działa przez 90 dni.

A WinRar niewystarcza. Przecież to dobry program.

Format kompresji RAR to własnościowy format. Jeżeli naprawdę musisz używać tego formatu (w szczególności kompresować), to trzeba zapłacić twórcom. Nie lepiej więc używać innych, wolnodostępnych formatów kompresji jak zip lub 7z? Bo czy naprawdę chcesz, aby możliwość używania twoich danych, ich archiwizacji i dearchiwizacji zależały od jednej firmy?

Miałem o tym napisać. Polecam tarbale, najlepszy sposób kompresji!

Tarbale (*.tar.bz2 lub *.tbz) są raczej mało popularne pod Windą. Poziom kompresji rzadko sięga poziomu RAR i 7z, najczęściej się ich używa do pakowania kodów źródłowych. Poza tym są dosyć wolne.

Jednak każdy ma swoje zdanie :agrue: :boks:

zalezy co chcesz pakowac. Format RAR jest cienki w porównaniu z UHA. Ja polecam WinUHA :wink: