Coś pożera mi 1,5 gb Ramu i okolo 44% Procka[LAPTOP]

to nie jest użycie pamięci ram tylko procesora

to drugie to użycie pamięci ram

*****No to tak włączylem Konfiguracje systemu ale w niej mam tylko do wyboru : ogólne , Usługi , uruchamianie , narzędzia

Startup czyli Uruchamianie tak ? Mam tam wyłączyć wszystko Przecież jest tam jakies Intel i wgl

nonick*****

Na privie nie mogę wysłać wiadomości wiec tutaj odpowiadam poniżej :smiley:

Start up -czyli uruchamianie =D> zgadza się

spokojnie wyłącz wszystko ,zostaw tylko oznaczony haczykiem system ochrony jaki masz czy antywirus.

Reszta ,czyli najważniejsze dla windy włącza się i tak automatem .Nawet jakbyś chciał to tego nie wyłączysz :smiley:

Zrestartuj kompa i sprawdź ponownie spis w tym Start up.

Od czasu do czasu go sprawdzaj ,bo wiele programów jest tak cwanie napisanych ze kiedy je włączysz ,same wymuszają na systemie zapisanie ich do startup :lol:

Ja mam włączone tylko Comodo security ,reszta wyłączona i system startuje w mgnieniu oka.

No nie wstawię tutaj zdjęć ,ale pokazałbym Ci zrzut ekranu jak to wygląda po wyłączeniu wszystkich programów.

@MM6521

ja nie preferuje wyłączania autostartu przez jakieś zewnętrzne programy ponieważ jeśli program jest dobrze napisany to będzie się dodawał za każdym razem do autostartu jedynie wyłączam to w ustawieniach programu.

Każdy program z autostartem ma w ustawianiach możliwość wyłączenia go.

Wyjątkiem jest adobe, poniewaz trudno zaliczyć skrypt do ładowania plików do ramu jako program.

Mój komputer włącza się w 15-20 sekund i jest dobrze czasami 5 sekund dłużej ale to przez aktualizacje(ale się nie chwale).

U mnie dłużej jest ekran POST niż system windows się włącza(to tylko windows 8,a win7 idzie o 3-5 sekund dłużnej)

Ogólnie można wyłączyć wszystko ale np w laptopach najczęściej korzysta się z GUI sterownika np do zmiany wyświetlania na innych monitorach, a to z powrotem po usunięciu nie da się włączyć.

U mnie antywirus nawet po wyłączeniu go tam włączy się bez problemu(może trochę dłużej).

:lol: Niezrozumienie Pawcio 1212

Po prostu się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi o wyłączanie autostaru zewnętrznymi programami -także tego nie zalecam [-X

Mój lapek to angielska wersja wiec tak nazywa się u mnie autostart :smiley:

Nie chodzi także o czas autostartu ale o to aby nie włączały się te wszystkie producenckie programy które niestety startują w autostarcie i potem działają w tle , chociaż ich nie używamy.

do preinstalowanego systemu zalecam

a)http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapware.twoj.wrog.Jak.oczyscic.nowy.komputer.z.fabrycznych.smieci.html

b)http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

tak na przyszłość