Coś pożera mi 1,5 gb Ramu i okolo 44% Procka[LAPTOP]

Witam ! Proszę o pomoc !!

Coś zabiera mi 1,5GB ramu i około 44% Procesora :confused: Gdy mam wszystko wyłączone :frowning:

Mój sprzęt

Laptop acer aspire 5750G

RAM: 4 GB

Procesor : Intel Core i5-2430 CPU @ 2.40GHz 2.39GHz ( 4 -ro Rdzeniowy )

Windows Oryginalny 7 64 bit

1 Fotka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43a3fb6f5b54de49.html

i 2 fotka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a54db0e390809c8.html

Proszę o pomoc :((

Zoptymalizuj dwm.exe (menadżer okien pulpitu). Z tego co mi wiadomo system dostosowuje się do ilości zainstalowanej pamięci ram w komputerze, więc podejrzewam że tu nie ma żadnego problemu. Oczywiście można to poprawić.

hmm no ale jakoś przed 2 tygodniami bylo na Mierniku 02% Poboru ram i jakos tak też procesoru a tu kurde tyle :frowning: Jak mam to wyłączyć Pomoż :))

No ale kurcze Kiedyś zawsze zabieralo tyle a teraz 40% wszystkiego i jak włącze wiecej rzeczy to teraz muli a przedtem nei :((

=D> wiec poszukamy problemu

Jaki masz system ochrony.co ostatnio ściągałeś na lapka -aplikacje programy . Może jakiś trol virek gdzieś siedzi #-o

Bzdury piszecie. Chce zobaczyć screena od kogoś mającego 16gb ramu i 5gb zajęte przez menadżer okien “bo ma dużo ramu”. U mnie dwm.exe zajmuje 46mb a mam też 4gb ramu. Ja bym zrobił po prostu formata, albo skorzystał z przywracania systemu.

Moze ;// Własnie teraz żadnego nie mam i o to chodzi ;// Trochę sciągałem piosenek :stuck_out_tongue:

Dodane 01.10.2012 (Pn) 17:16

Ale skanowałem kompa tym : MalvareBytes jakos tak :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 01.10.2012 (Pn) 17:16

Postawię Piwko :lol:

Skoro to jest laptop to czy jest na nim system skonfigurowany przez sprzedawce czy czysta instalacja użytkownika?

Tzn ? No był wgrany przez sprzedawce System :slight_smile:

PS : Będe później :stuck_out_tongue:

Ja korzystam z windows 7 64 bit ,wszystkie aplikacje aero i inne śmieszne włączone i dwm.exe zabiera teraz jak patrze , mając wleczona przeglądarkę,libre office i radio w cieniu13.848 k wiec to co widzimy na zdjęciu nonicka to bardzo wysoki poziom.

Czyli też możliwe że system jest po prostu “zmulony” przez jakieś śmieciowe oprogramowanie które dorzucił sprzedawca. Często lubi to robić jakieś skany i aktualizacje gdy użytkownik nic o tym nie wie (laptop hp taty, przez pierwsze tygodnie luzik potem duże zużycie zasobów bez doinstalowywania innego softu) Spróbuj jakiegoś programu do optymalizacji systemu: TuneUp, Advanced System Care lub inne takie, może coś to da :smiley:

Dodane 01.10.2012 (Pn) 18:28

A dwm odpowiada tylko za wygląd? Nie wpływa np na niego liczba otwartych okien?

Ja bym jeszcze radził dokładnie odinstalować te diabelskie programy z których nie korzystasz, gdyż ubrudzony rejestr też wpływa na szybkość systemu, a poza tym, te programy mogą nie tylko dodawać się do autostartu, mogą mieć własne usługi :smiley:

Dodane 01.10.2012 (Pn) 18:49

A i przestarzałe wersje programów mogą zawierać luki i powodować zwiększone zużycie zasobów komputera :smiley: Coś czuje że i tak kolega wybierze format xD

Użycie DMW jest poprawne ponieważ masz gadżety systemu uruchomione(Które nie bez przyczyny są wyłączone na świeżych Windowsach- są nie bezpieczne).

Twoje zużycie pamięci RAM 0,2$ czy 2% nie jeest wogóle możliwe nawet przy 8GB ramu ponieważ windwos potrzebuje min 400MB do pracy(plus programy)oczywiście windows rożnie będzie brał pamięć(zależy ile jej jest dostępne).

System Windows “uczy się ciebie” czyli dostosowuje swoje pliki które są ładowane do ramu aby przyśpieszyć pracę więc użycie ramu jest pomyjalne w testach jeżeli nie używa 40%dla komputerów z co najmniej z 1,5GB oraz 60% dla komputerów poniżej tych 1.5GB(win7)

Autorowi polecam

a)(gorszą metodę)

przeczyścić go czyli ccleaner,oraz odkurzacz przeczytaj także to

http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapw … mieci.html

później oczyść autostart albo w ccleaner albo w start->uruchom->msconfig

odinstaluj programy z których nie korzystasz

na koniec przeskanuj system MalwareBytes oraz CureIT

b)

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Chlopaki Powiem wam tak :slight_smile: Dziękuje za różne rady spróbuje wszystkiego !

Nie chciałbym reseta bo szkoda mi wszystkich plików co mam ;//

a co do tego tam że to nie możliwe z tym że miałem 2% zużycia RAM to jak znajdę ss to wam pokaże :slight_smile:

Przecież wystarczy że sformatujesz tylko partycje C. Pliki możesz przerzucić na inne dyski.

Ale po co mi to ? Przecież nie trzeba formatować kompa :lol:

Dodane 02.10.2012 (Wt) 17:11

DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM !!