Coś przed systemem

Znajomy poprosił o sprawdzenie dysku, podłączyłem i włączyłem komputer. Zamiast ładowania systemu zobaczyłem że, dyski pracują, kilka resetów i mam problem. Po starcie system (XP Pro) chodzi wolniej, pojawiają się zawieszenia. Nadpisałem i sformatowałem dysk ale to nie pomogło. Po włączeniu komputera uruchamia się coś przed systemem i działa w tle.

Proszę o pomoc !

Dodane 19.02.2010 (Pt) 16:09

http://www.wklejto.pl/58085

Co się uruchamia? Dzieje się to przed, czy po ekranie ładowania: http://www.simplyguides.net/images/guid … ntfs/6.jpg

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania oraz nowy log robiony opcją Run Scan.

Dzieje się to przed ekranem logowania. Dodam jeszcze że, w panel sterowania, system, menedżer urządzeń,

urządzenia ukryte mam sterowniki niezgodne z Plug and Play a w nich np: sterownik automatycznego połączenia dostępu zdalnego. Nie wiem czy to jest OK.

http://wklejto.pl/58110

http://wklejto.pl/58111

To jest normalne. Tam są wyświetlane sterowniki.

W logach nic nie ma.

Jedyne, co jeszcze może logicznie do tego pasować to infekcja sektora MBR. Ostatnio pojawił się nowy tego typu szkodnik Win32/Zimuse i właśnie to co się dzieje pasuje do niego.

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Pokaż log z GMER oraz z MBR.EXE.

SPDTInst Uninstall jest szare.Na pustej partycji mam zajęte miejsce 157 MB są to dane po poprzednich instalkach Windows jak można je usunąć. GMER pokazuje usługi jakie działają w systemie jest ich znacznie więcej niż w panelu sterowania jak mogę je pokazać na FORUM.

http://wklejto.pl/58296

http://wklejto.pl/58295

W logach nic nie ma.

Nie mam pomysłów na to, co może się ładować przed systemem.

Mam tylko jedną koncepcję: jeśli używałeś kiedykolwiek Combofixa, to on instaluje Konsolę Odzyskiwania, która wyświetla menu wyboru przez 3 sekundy.

Po tym czasie jest normalnie uruchamiany system.

czarnowidz ,

Proszę zapoznać się z tematem TYTUŁOWANIE TEMATÓW i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.