Cos ''pyka'' w monitorze

Mam pewne pytanie?Przy odpalaniu Systemu Windows XP cos ‘‘pyka’’ w monitorze(wtedy gdy na ekranie przechodzi obraz np ze scan discku do napisu ZAPRASZAMY . Odpala sie tak jak w Windows 98 . Czy to jest spowodowane moniotrem czy moze moim slabym sprzetem :)???Dodam ze moniotr mam Firmy BELINEA czy jakos tak . Pozdrawiam :mrgreen:

A czy to LCD czy CRT i czy ma głośniczki w monitorze jak to jest CRT a tak chyba jest to jest normalny objaw podczas przełanczania sygnału karty graficznej te pykanie to odgłos przekażniczka w monitorze

przy niektorych monitorach mozna uslyszec takie pykanie przy zmianie rozdzielczosci

i jak za duże jest ustawione odświerzanie :wink:

A gdzie mozna zmiejszyc te odswierzanie???Dodam jeszcze ze mam chyba jednak monitor CRL ale mój qmpel ma nawet gorszy monitor i u niego nic nie pyka :slight_smile:

co do zmiany to klikacz na pulpit wybierasz właściwości / ustawienia /zaawansowane/monitor

Niestety czestotliwosc mialem ustawiono na najmiejszo(u mnie to 60 nie wiem jak u was) wiec pomyslalem i przestawilem na najwyzszo ale to i tak bez skutku . Czy moglibyscie mi cos jeszcze poradzic??? :frowning: Pozdrawiam

Ustaw na 75 Hz bo przy mniejszej stracisz wzrok. Zainstaluj sterowniki do monitora. Prawdopodobnie je posiadałeś i wtedy monitor z kartą graficzną lepiej współpracował przy przełączaniu rozdzielczości.

zrób rozmagnesowanie (Degauss) w opcjach monitora, wszystki sprzęt elektoroniczny wokół monitor usuń.

Zostaw to tak jak jest, nic niekombinuj. Monitor zmienia poprostu rozdzielczość i równocześnie resetuje się, dlatego jest to “pyk”, to tak jakby uruchamiał się na nowo z nową rożdzielczością. Nie wpływa to ujemnie na monitor, no chyba że resetujesz komputer co 5 minut. A co do odświerzania to spróboj ustawić 100hz a jak nie to największą jaką się da.