Coś się dzieje z kartą graficzną?

Witam,

 

i proszę o wyrozumiałość. Na pewno są już o tym dziesiątki tematów, ale nie mam technicznych możliwości, by sprawdzać.

Włączyłam laptopa, zalogowałam się na koncie i na kilka minut odeszłam od komputera. Wracam i widzę czarny ekran, cała reszta działa. No może nie do końca czarny - prześwitywały kilka jaśniejszych elementów. Zresetowałam komputer - wszystko działa, ale jest czarny ekran i oczywiście juz nie da się załogować. I tak kilka razy, aż odkryłam, że ekran nie jest do końca czarny - jest jakby czarna powłoka, która zasłania reztę, i jeżeli specjalnie doświetlić, to coś tam widać. Jakoś tam piszę, ale laptop teraz jest przy oknie i świeci słońca. Lampa też trochę pomaga, ale jak nie ma tego zewnętrznego doświetlenia, to niczego nie widać. Wszystko czarne.

Serwis i chyba naprawa podświetlania matrycy,inwerter lub świetlówka lub ledy - może tylko jakiś brak styku? - możliwe, że problem ma już karta grafiki jak laptop ma około 4 lat.

Podswietlanie matrycy szlag trafił. Pewnie nie masz zdolnosci aby go rozkręcić i spróbować kabelkami poruszac (nie wiadomo czy coś to w ogóle da), jeśli nie to serwis.

Laptop jest na gwarancji? https://www.youtube.com/watch?v=dbb6GmumVYg&index=7&list=PLrDYMy2ofFVZPVFkvz_WSWLPO9z8JSGkB

Tak, ma nie mniej niż 3 lata, może 4 lub nawet 5- nie powiem teraz. Karta ATI Mobility Radeon HD 4570.

W tym przypadku system i sterowniki nie mają znaczenia.

 

Wyjmij dysk i jak to samo serwis.

Tu karta graficzna jest ok. Po prostu musisz wymienić podświetlenie (koszt do 100zł)

Tak, jeżeli dzisiaj nic uda się zrobić, to jutro pójdę do serwisu.

A tak przy okazji, nie znam żadnych i nie chcę źle trafić. Jakoś nie miałam problemów, a jak miałam to otrzymywałam pomoc na forum :slight_smile:  Czy możecie polecić jakś sensowny w Warszawie? Centrum lub wzdłuż linii metra?

Serwis

 

Edit:

 

Wybacz, ale aby coś robić, trzeba mieć minimalne pojęcie o tym.

 

I najpierw trzeba naprawić sprzęt, a później system - zgłoś to wszystko serwisowi i zrobią.

Jasne, dzięki.

Tutaj pokazane co może być przyczyną: https://www.youtube.com/watch?v=dbb6GmumVYg

Posłuchałam, dziękuję :slight_smile: