Coś się w komputerze grzeje

Cześć :slight_smile:

Od pewnego momentu mój komputer nie chodzi tak jak ma chodzić.

Jakiś czas temu spaliłem przez przypadek płyte główną ASRock K7VT2. Wymieniłem ją na jakąś straszą VIA, nie pamietam modelu (jutro jeśli to konieczne podam nazwe jak doczytam się z płyty, póki co jest ciemno;)). Po tym w moim komputerze zaczęło się coś strasznie grzać, czego następstwem było zawieszanie się komputera. Z początku myslałem, że to HDD, bo miałem błędy w sektorach,ale po wymianie HDD nadal coś się grzało. Szukałem przyczyny, ale do niczego nie doszedłem. Wiem na pewno, że z HDD jest wszystko wporządku, chłodzenie procesora też jest OK, więc co może być przyczyną,co sie może grzać ?

Teraz mam połowę obudowy odkręconą i mam włączony wiatraczek żeby mi chłodził. Denerwująco to wygląda. Jak go wyłacze to po 10 min. komputer się zawiesza.

Macie jakieś pomysły ?

parametry kompa, jaka zasilka, jakie chlodzenie, jakie napięcia?

tzn że Tobie chodzi komp bez wiatraczka ? :o :o :o

Sprawdź programem Everest Home Edition jakie masz temperatury procesora, płyty głównej i HDD i podaj je na forum.

Parametry komputera:

Duron 700MHz

Ge Force4 MX440 64MB

Płyta Główna VIA VT82C686B (tak jest napisane na płycie)

Na zasilaczach się nie znam, ale jest napisane na nim:

Model: 235ATX

INPUT: 115V/230V- ,6/4A

60/50Hz

OUTPUT:

235W

i podane są tam kolory kabelków i napięć.

Napięcia(na podst. programu Everest):

Napięcie rdzenia procesora: 1,61V

+2,5V 0,54V

+3,3V 3,26V

+5V 4,85V

+12V 11,99V

Jedyne chłodzenie to chłodzenie procesora - 3358RPM

Wiatrak mam przy procesorze tylko.

Poza tym używam takiego domowego wiatraka żeby mi chłodził wnętrze komputera, inaczej bez tego wiatraka zawiesi mi się komp.

Pomierzyłem temperatury. A więc tak:

Płyta główna 26 stopni --> 32 stopnie

Procesor 32 stopnie --> 38stopni

Aux 23 stopnie --> 24stopnie

Maxtor (HDD) 25stopni --> 39stopni

Pierwsza podana temperatura to temperatura normalna (wszystko jest OK), gdy jest włączony wiatrak domowy, a druga temperatura to moment kiedy komputer się zawiesił, bez włączonego witraka domowego.

Tak więc co obstawiacie ?:slight_smile:

wiatrak domowy rulez

ze tez na to nie wpadlem :smiley:

tez tak kiedys robiłem :wink: do etgo balok otwarty i zjechałem do cpu 20*C mobo 14*C :smiley:

@mariusz a pasta termoprzewodzaca swieża :> bo widze ze spzret nei pierwsza klasa, wiec jesli od nowosci niebyla zmieniana, to moze byc z nia krucho :wink:

zobacz czy chlodzenie dolega dobrze

dziwna sprawa :confused:

Trzeba sobie radzić w każdej sytuacji :wink:

Mario , chodzi Ci o paste termoprzewodzącą przy procesorze ? Jeśli tak to niedawno konserwowałem.

Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest wina płyty głównej i czy przypadkiem ona się tak nie grzeje.

Wczoraj jak wyłączyłem komputer to dotknąłem takiego ustrojstwa przy płycie głównej i było to dość ciepłe. Nie gorące. Znajduje się to w na środku płyty głównej. Przypomina troche radiator, ale nie ma takich wystających “igieł”. Może po prostu płyta nie wyrabia ? Co prawda sprzęt nie najnowszy, ale płyta jeszcze starsza.

To ustrojstwo o którym mówiłem powyżej to to, które jest zaznaczone w czerwonym kółeczku na zdjęciu poniżej.

http://img132.exs.cx/img132/8411/komp2ib.jpg

to radiator na płycie głównej, płyta głowna tez ma taki niby procesorek swój :wink: rowniez pod nim jest pasta termoprzewodząca :wink: mozesz dopiąć jakieś chłodzonko na ten element :slight_smile:

Na innym forum pojawiła się jeszcze taka opcja, że RAM jest uszkodzony. Zrobiłem Memtestem test i wykazało 7 errorów. To też może się przyczynićdo zawieszania komputera ?

oczywiście że tak 8)