Cos smierdzi z komputera

Witam,

Wlaczam dzisiaj komputer po przyjsciu ze szkoly i wszystko ladnie chodzi.

Po jakims czasie zaczelo smierdziec taka elektroniczna spalenizna…

Niewiem zupelnie czym to jest spowodowane i jaka moze byc tego przyczyna !!

Prosze o pomoc bo sie niepokoje!!

zainstaluj EVERETS i podaj temperatury podzespołów kompa!

Podaje od everesta

Motherboard : 41 C

CPU: 68 C

Aux: 42 C

Segate(dysk): 31 C

Chciałbym jeszcze zauważyć że smierdzi takim spalonym metalem / plastikiem tak jakby tam cos sie naprawde fajczyło

Pozdrawiam

P.S. Wydaje mi się że wiatrak od zasilacza mógł umrzeć… co mam z tym fantem zrobić ? (zadne powietrze od wiatraka nie leci)

Upewnij się czy to na pewno wentylator i jeżeli to on to go wymień. Zapach spalenizny to może być zapach przegrzewających się elementów w zasilaczu na skutek braku wentylacji.

No chyba na 100 % to jest powodem bo nie mam zadnego powietrza wychodzacego od zasilacza. A czy praca na tym kompie jest bezpieczna czy lepiej z niego nie korzystac do momentu zmiany zasilacza ?

Ja bym nie ryzykował korzystania z tego komputera.

Jeżeli to jest przyzwoity zasilacz to wystarczy wymiana wentylatora, a jeżeli to jest jakiś noname to lepiej sobie kup coś markowego. Na zasilaczu nie opłaca się oszczędzać.

No name to chyba nie jest… a co może się stać z takim kompem ? Płyta główna się spalić ??

Rozkręć kompa i zobacz jaki masz zasilacz. A co się może stać to trudno powiedzieć. Ale palący się zasilacz może uszkodzić każdy podzespół komputera.

Zasilacz: Mode COM

Model: Feel 350 ATX

chyba ten http://www.modecom.eu/product.php?id=601&pageNr=

Acha i jescze jedno, teraz po otwarciu pudła zobaczyłem że tylko jeden wentylator dziala a drugi (ten główny bo przy płycie Głównej nie trybi. Jeszcze do tego wentylator w środku Zasilacza mógł odmówić posłuszenstwa bo zadne powietrze sie nie wydostaje z dziury za zasilaczem…

pozdrawiam

Modecom Feel i wszystko jasne. Jesteś kolejnym który nabrał się na niską cenę. Ciesz się że nie spaliło ci innych cześci (???). To jest produkt zasilaczo-podobny a nie zasilacz.

Tym razem kup zasilacz może być Modecom tyle że nie Feel 350W - ten model jest pewny i solidny.

Ej ale mówisz tak serio serio?

A co z tym wentylatorem który nie działa ?

P.S. To nie ja składałem komputer i nie ja wybierałem komponenty

Nie Zwaracaj Uwagi Za wiatrak ten zasilacz to szmelc za wiatrak zaplacisz wiecej od wartosci calego zasilacza ! ;] Lepiej Idz i kup cos solidnego

No dobra ale cos mi musi chlodzic kompa co nie …

Chodzilo Mi o to ze jak masz kase to czym predzej idz kup zasilacz , a jesli cienko u ciebie z kaska to pasowalo by kupic jakis ;]

A kto mi go zamontuje bo sam chyba nie dam rady (nie mam instukcji od zadnych moich komponentów)

Wentylator tez siadl to chyba tez trzeba wymienic co bo inaczej sie komp spali bo ten jeden malutki to nie wyrabia !

Masz może jakiegoś znajomego, który mniej więcej się na kompach zna? Niech Ci pomorze, a poza tym samemu też nie jest tak trudno, ale w ostateczności możesz do serwisu…

Po pierwsze nie uruchamiaj komputera, bo http://community.tomshardware.pl/commen … nID=124789

Jeżeli z zasilacza nie leci powietrze, to możesz go wywalić, nawet go nigdzie nie sprzedasz.

Jeżeli chcesz maksymalnie oszczędzić, to kup ModeCom MC-350 http://www.ceneo.pl/132815 uważaj by Ci nikt nie wcisnął Feela, bierz serię MC.

Jeżeli wentylator na procesorze nie działa, to prawdopodobnie trzeba będzie go wymienić (jeżeli nic nie ruszałeś, to wątpię by się coś wypięło czy coś, po prostu skończył swoją żywotność). Pójdziesz do komputerowego sklepu i zapytasz ile za wymianę tego wentylatora.

No i napisz jeszcze nam jaki masz cały zestaw.

Ok dzisiaj postaram sie pojechac do sklepu i sie dowiedziec co z tym fantem zrobic

a teraz masz moj sprzęt z everesta

mojkompci0.th.png

Pozdrawiam