Coś spowalnia komputer

Jakiej mocy ten zasilacz oprócz tego że markowy. Twoja płyta chyba ma chyba zintegrowaną grafę czy poprzez nią działałeś czy odrazu na zewnętrznej. To by można spróbować na zintegrowanej sprawdzić choćby samo działanie internetu przeglądarek powinna wystarczyć do płynnego działania. Bo można stawiać na uszkodzoną płytę główną jak na drugim procku to samo chyba że zewnętrzna grafa uszkodzona to by przez sprawdzenie z integrowaną się porównało samo działanie internetu.

właśnie już wcześniej próbowałem z zintegrowaną i chodzi jeszcze gorzej xd zasilacz 520 W

Jeśli tak to można stawiać że rzeczywiście płyta główna jest uszkodzona może jeszcze nie 100 procentowo ale po tylu zabiegach. Dwa procesory i te same objawy oraz dwie grafiki. Zasilacz też wymieniony to jeszcze tylko zostało wymienić pamięci i dla pewności grafikę jako drugą zewnętrzną żeby być przekonany do uszkodzonej płyty głównej. Jeśli się by potwierdziło to płyta mogła być wadliwa od nowości albo uszkodzenie nastapiło podczas montażu np. przez nieostrożność i uszkodzenie przez ładunki elektrostatyczne bo widocznych uszkodzeń fizycznych , przepaleń to chyba nie widać. Albo przez zasilacz miałeś z czarnej listy niby że mierzone napięcia w normie ale jak może występowały chwilowe skoki w dół czy w górę ponad normę to jest możliwe przez niego uszkodzenie. Najlepiej by było potwierdzić w serwisie ale to jest koszt nie wiem ile by wzieli. Chyba żeby przez znajomego pracującego w serwisie i taniej wziął do sprawdzenia np. za 30 zł bo za 100 zł to się nie opłaca sam przegląd sprawdzenie i potwierdzenie uszkodzenia.

nom rozumiem. mam takie pytanie znajde jakąs płyte oczywiście w miare tanią co obsłuży ddr3 i c2d ?

Nie czytałem co było w odpowiedziach ale to mogą być radiatory (jeśli powtarzam odp to sorki)

ale że co radiatory ? o co chodzi

Ja też nie kojarzę co PAN CoD4LuB5 , ma na myśli. Niech rozwinie wątek jak go zaczął. A wracając do ewentualnego wyboru płyty głównej. Musisz się upewnić co do winy płyty bo jeszcze nie ma 100 procentowej pewności. Czyli sprawdź z innymi pamięciami bo programy nie zawsze wykrywają usterki i jakby się dało na jeszcze jednej grafice. Jak już będzie miało dojść do kupna płyty głównej to nie tylko że ma obsłużyć procesor i pamięci ale i z dobrą sekcją zasilania bo wiadomo że też będziesz podkręcał jak teraz. Płyty na socket 775 nie są rowijane i do 200 zł powinno się znaleźć w miarę dobrą.

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/filtr … _0_0_0_0_0

http://allegro.pl/plyty-glowne-socket-7 … 512%5D=512

Dobrze jakby ktoś doradził konkretnie który model się opłaci i jest sprawdzony stabilny nie sprawiający problemy.

kurcze pamięci niemam skąd wziąść bo wątpie ze jakiemuś koeldze bedzie sie chciało wyciągać ram itp.

Dodane 22.04.2013 (Pn) 12:33

dodam że ostatnio znowu ekran zacioł się na Screenie płyty głównej po restarcie wszystko ok.

Dodane 22.04.2013 (Pn) 22:36

więc zacinanie się screena płyty może być od ramów czy może od samej płyty głównej ?

Zacinanie się od czego to jeszcze nie jest potwierdzone na 100 procent. Więc dobrze by było sprawdzić na innych pamięciach na nich jedziesz jak do tej pory a program nie zawsze wykrywa usterki. Bo procek już był wymieniany i musiał byś mieć pecha żeby oba były wadliwe ale takiego fatum nie można wykluczyć. I nawet ten co teraz jest z sygnatury nie jest na dzisiaj za dobry szczególnie jak chce się pograć w gry. Ale do samego internetu powinno wystarczyć a Tobie tnie nawet podczas włączania się zawiesza. Więc dobrze by było sprawdzić na innych pamięciach albo na teraz jak nie masz używać po jednej kości jak masz więcej jak jedną i też przekładać w gniazdach. Ale na innych kościach miałbyś przekonanie pewniejsze. Zasilacz też mimo że markowy jak fatum ciąży nad Tobą to na innym też do sprawdzenia . Wiem że za dużo sprawdzeń ale czy lepiej by było jakbyś wymienił płytę i dalej to samo. Na nią wskazuje że ona winna ale żeby mieć większą pewność to dlatego zalecenia do sprawdzeń. Prawdę pisząc nie opłaca się modernizować męczyć się ze sprzętem z sygnatury.Raz że procek nie jest kto wie na dzisiejsze czasy i płyta główna jest podejrzana chyba że pamieci i zasilacz się okażą wadliwe a jeszcze została grafika .Ale jak z integrowaną jest też źle to do podstawowych czynności powinno wystarczyć. A ty pisałeś że jeszcze bardziej tnie chyba że miałeś na mysli w grach ale to oczywiste tylko czy przy zwykłym użytkowaniu czy uruchamianiu i jest też zawieszanie. To więcej by argumentów przemawiało za tą płytą ale te pamięci , zasilacz, grafika do sprawdzenia ewentualnie żeby mieć pewność. Widzę że założyłeś temat co do wymiany procka z sygnatury. To w takim razie jak płyta i procek do wymiany to już na nowszą platformę każdy Ci doradzi. Trochę więcej wyjdzie jak 200 zł ale męczyc się z obecnym sprzętem to nie ma sensu żeby po jednym wymieniać czyli procku albo płycie i dalej tkwić na starej platformie.

ok rozumiem rozkręciłem dzisiaj płyte i z drugiej strony także wydaje sie ok bez żadnych przypaleń itp.

Dodane 24.04.2013 (Śr) 17:14

wiecie co pokusze się o dodanie ramu kupie jeszcze 4 gb byc może ten jest uszkodzony nie mam jak sprawdzić tak jak mówiłeś hirem nie ma co dużo inwestować w ten sprzęt a 4 gb ramu nie jest drogie wsadze i powiem czy coś zmieniło wtedy przy 8 bg ram only windows 7 64 bit tak ?

Dodane 24.04.2013 (Śr) 17:15

a wydaje mi się jakby płyta główna była uszkodzona były by jeszcze inne błędy , bios nie wgrałby się porpawnie itp.

Jak kupisz nowe pamięci to stare odstaw i tylko z nowymi pożywaj. Ewentualnie przekładaj w gniazdach chyba że odrazu nastąpi poprawa. Jeśli chodzi o wgrywanie biosu to u mnie na poprzedniej płycie głównej która nie była w porządku przy wgrywaniu biosu to się zatrzymywało i pojawiał się komunikat z czym konkretnie jest problem ale można było wgrać. Tylko że są różne usterki róznie objawiające się i to że bios się wgrał np. bez problemów u Ciebie jak wgrywałeś nie musi oznaczać że w 100 procentach jest w pełni sprawna. Ale jest mniejsze prawdopodobieństwo nie wykluczając całkowicie mając na uwadze jak to było z moją poprzednią płytą . I dlatego zalecałem inne sprawdzenia choćby pamięci a jak kupisz nowe to je ewentualnie wykorzystasz do nowej płyty jak stara okaże się wadliwa.

nom dokładnie :slight_smile: wole wydać te 90 zł na pamięci niż 200 na płyr a się okaże ejszcze że to nie wina płyty xD

Dodane 24.04.2013 (Śr) 20:43

dodam jeszcze teraz że nagle zniknoł opóźniony dzwięk teraz jak naciskam robi dzyń później puszczam i robi dzyń bez żadnego opóźnienia bardzo dziwne :smiley: magiczny ten komputer

Dodane 25.04.2013 (Cz) 12:41

teraz to się zszokowałem wcześniej w sklepie ram 70 zł a teraz 120 :open_mouth:

Dodane 25.04.2013 (Cz) 13:06

jeszcze pokusiłem się i sprawdziłem napięcia w programach dokładnie dwóch i prosze oto wyniki wiem że sa mało wiarygodne ale miernika naprawde niemam skąd załatwić a myślicie że zasilacz mógłby stwarzać takie problemy ?

http://wstaw.org/m/2013/04/25/Beztytułu.jpg

Wejście na link daje efekt not found. A zasilacz nawet markowy też może trafić się wadliwy i też do sprawdzenia ale miernikiem. A najlepiej to podmiana na sprawny i sprawdzic działanie kompa bo mierząc napięcia w danej chwili można nie trafić na jego wachania jak ma. To zależy w jakim zakresie byś mierzył napiecia; bez i z opciążeniem, w czasie rozruchu i czy byś był w stanie jednym miernikiem w jednym czasie wyłapać wachanie na którejś lini. I sprawdzenie na innym sprawnym jest najwygodniejsze chociaż czasem mierząc miernikiem jak wykaże napięcia nie w normie albo wachania już to wystarczy że zasilacz do wymiany. Ale nie zawsze namierzenie jest takie proste .

żeby link działał musisz skopiować razem z jpg bo niemoge coś tego wkleić żeby całe się podświetlało.

Wydaje mi się co do tych pamięci lub płyty głównej to wydaje mi się żeby były blue screeny a tutaj ani razu nie miałem blue screena raz mi wywalało ale to z pół roku temu na windows xp po formacie problem znikł.

Ja przy poprzedniej płycie głównej też miałem tylko raz blue screena. A Ty masz dodatkowo że potrafi się zawiesić przy starcie na logo płyty głównej jeszcze przed ładowaniem wskazujące na problem sprzętowy gdzie u mnie takie coś nie występowało i płyta okazała się nie wpełni sprawna.Zatrzymywanie się na ekranie startowym przy korzystaniu z karty graficznej PCI_EX wskazywać może na problemy z BIOS lub problem z mostkiem północnym, który odpowiada za obsługę portu PCI_EX.

W pierwszym i w drugim przypadku korzystania ze z integrowanej karty grafiki możliwy jest też problem z zasilaniem samego mostka północnego - mam tu na myśli problem dotyczący upływności pojemności kondensatorów w gałęzi zasilającej.

A u Ciebie jeszcze nie jest namierzone co konkretnie powoduje problem i wnioski można wyciągać ale czasem błędne. Ciężko jest nam się na odległość ustosunkować bo nie mamy namacalnego dowodu problemu. Na filmikach nie widać żeby było coś źle jak kolega wcześniej się wypowiedział Lewanxd ,. Ale wierząc na słowo to coś kompa boli że są takie objawy tylko co powoduje objawy. Pokazane wskazania napięć bardziej wiarygodne jest od MSI gdzie napięcia są w normie bo od speedfan często zakłamuje napięcia jak i inne programy tego typu. U mnie np. Program od ASUS, asus probe pokazuje jak miernik ale to upewniłem się mierząc miernikiem. Reset biosu chyba robiłeś czy nawet inny bios wgrywałeś i zmieniane były podzespoły tylko chyba pamięć została jak na innych też objawy będą to by wskazywało na płytę główną jej niedomagania może jeszcze nie na 100 procent ale prawie. Do przeglądu jest jeszcze stan przewodów czy nie ma gdzieś uszkodzeń i upłynności prądu.

hmm jeszcze wcześniej miałem zasialcz akyga 400 W i on ta wyłączął komputer , komputer wogóle niechciał się wyłączyć , przestał działać w nim wentylator. Może on uszkodził płyte ?

Dodane 26.04.2013 (Pt) 11:38

dodam jeszcze tak na windows xp nie ma pływającej myszki za to długo się włącza około 15 ładowań gdzie u kolegi na jakimś starszym athlonie 2 gb ram ładuje się 5 kresek bez dysku SSD. Na xp występują też zacinki przeglądarki ale w mniejszym stopniu

Swoją drogą powiem Ci, że zauważyłem że na AMD jakoś szybciej systemy się uruchamiają. Na P4 2.8 około 10 kresek, a na Athlonie XP 2000+ @2.1 dwie raptem. Więc nie patrz na to pod tym względem.

a co z tym pływaniem myszy i oczywiście z zacinaniem przeglądarki? bo moge kupic procek e8400 lub płyte główną tylko 1 rzecz bo na więcej niestety mnie niestać :slight_smile:

Sprawdzałeś mysz na innym komputerze? Jest w 100% sprawna?

TAk bo na moim a4tech x747 także pływa ale tylko przy zaznaczaniu dużej ilości plików a laptop słabszy u mnie dell studio pentium T4300 3 gb ram radeon jakiś 512 mb 64 bit i tak takiego czegoś niema. Ale procesor ma szybszy bo 2.3 więc jak myślicie może to jednak procek nie płyta ?