Coś spowalnia komputer

Witam mam problem ponieważ próbowałem chyba już wszystkiego a więc opiszę swój problem i podam co już próbowałem robić.

Problemy jakie się objawiają to :

Niepłynna myszka przy zaznaczaniu większej ilości plików

dodawanie nowych kart w przeglądarkach bez zmian ( opera mozilla google chrome )

nie płynne rozwijanie pasków

Sterowniki najnowsze do grafiki jak i do chipsetu dzwięku , karty sieciowej

A więc zaczołem od wymiany procesora z pentium d na core 2 duo e6300 obecnie podkręcony na 2.39 ( na 1.8 oryginalnym taktowaniu problem także występuje )

Wymieniłem dysk na 500 gb sata 3 który ma 136 mb transferu i wszystko jest z nim ok sprawdziłem w hdtune.

Wymieniłem płytę główną z msi g41m p26 na gigabyte ga g41m combo

Dokupiłem 4 gb ram próbowałem na samej jednej kości bez zmian obecnie pracuje na 8 gb

Zmierzyłem napięcia zasilacza

Spoczynek :

5+ - 5.10

+12 na molexie - 12.11

+3.3 - 3.36

+12 na 4 pinie - 12.09

Test 2

5+ - 5.10

12+ molex - 12.10

3.3+ - 3.36

+12 4 pin - 12.09

Stress

Test 1

+5 - 5.8

+12 molex - 12.12

+3.3 - 3.35

+12 4 ping - 12.5 - 8

Test 2

+5 - 5.9 - 5.4

+12 moles - 12.09

+3.3 - 3.36

+12 4 pin - 12.05

i także bez zmian.

Próbowałem właczyć komptuer na samej zintegorwanej grafice problem andal się utrzymuje

Aktualizowałem bios , Wgrywałem na nowo system i nic oczywiście 64 bitowy

Wymieniłem chyba już wszystko co możliwe oprócz karty graf ale patrzyłem na zintegorwanej i to samo więc co może być problemem ? bo ja już naprawde niewiem. Wirusów na 100 % brak skanowany avirą i system ma 2 dni ale formaty nic nie dają

Może jakiś konflikt sprzętowy ? niestety w menadźerze urządzeń nic nie pisze.

Temperatury :

CPU 39 , 39

GPU - 41

HDD - 31

Mianowicie zaznaczasz wszystkie pliki w folderze i kursor myszki tnie?

Klikasz plus aby dodać kartę i nic? A CTR+T działa normalnie (w Operze, nie wiem jaki skrót w innych)?

Prawo-klik myszką na pulpicie? Czy to samo dzieje się z menu start?

Tak mysz tnie przy zaznaczaniu większej ilości plików , nawet poprsotu tnie jak nic niema w folderze a tak sobie macham ;d bardzo mnie to irytuje

Karty się dodają ale ta animacja sie ścina

głównie na pulpicie i na pasku gdy mam coś na dysku d i zaznaczam do prawo klikiem jest płynnie

Na prawdę nie wiem co tu może pomóc. Winą są dalej wodotryski systemu. Prawdopodobnie bez optymalizacji systemu się nie obędzie.

Zainstalowałeś sterowniki Chipsetu?

Dodatkowo pełnej prędkości nie uzyskasz, płyta nie obsługuje SATA 3

Masz sporo pamięci RAM, możesz wyłączyć plik stronicowania, powinno to trochę przyspieszyć system.

tzn na słabszym laptopie 3 gb ram pentium t4300 2.1 ghz karta 512 mb 64 bit a takich problemów niema

Tak sterownik chipsetu zaisntalowany

Dodane 20.05.2013 (Pn) 20:53

ale dodam ze problem występuje nawet bez włączonego aero swieżo po instalacji.

Ale w trybie awaryjnym już nie występuje, tak? Sprawdź czy coś jest nie tak w menadżerze urządzeń, a najlepiej wrzuć zrzut ekranu.

Zapewne po reinstalacji systemu musiałeś instalować wszystkie aplikacje na nowo. Nie wgrały się jakieś toolbary?

właśnie w trybie awaryjnym wydaje mi się że jest to samo :confused: już daje ss z menadzera urzadzeń

http://wstaw.org/w/1WjP/