Coś spowalnia mój komputer


(krejzol123) #1

Witam mam problem już od początku komputer chodził niestabilnie wieszał się i mulił ale ok. wymieniłem zasialcz akyga 400 W na tracer 520 W ( tak wiem także śmieciowy ale daje rade ponieważ napięcia były mierzeone.) dysk wymieniłem na 500 gb 7200 rpm i jakby przyspieszył ale dalej jest co nie tak ponieważ na początku jest ok a później już zaczyna się makabra pulpit na windows 7 niekiedy laguje a niekiedy nie chodzi mi o to że jak nacisnę prawy przycisk myszy to rozwija sie ten pasek niepłynnie ale niezawsze następnym problemem jest to że w firefoxie takze po naciśnięciu prawego klawisza myszy pasek rozwija się z opóźnieniem ok. 2 / 3 sekundowym ale dzieje się to tylko za pierwszym razem chyba że zmienie stronę.

Podsumowanie :

Wymiana na procesor intel core 2 duo e6300 1.8 ( lepsze osiągi w grach ale w sprawach systemu niewiele zmieniło )

Wymiana Dysku - Poprawiło to bardziej szybkość systemu ale nie jest to co powinno być poniważ na laptopie siostry komputer chodzi bez zwiechy a parametry sa zbliżone pentium t4300 3 gb ram i jakiś radeon 512 mb 64 bit.

Aktualizacja Biosu - Nic nie pomogła

W czym może leżeć problem na płycie nie ma żadnych przypaleń ani wybrzuszeń


(falcon89) #2

Podaj wartości napięć.

Podaj SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).

Przetestuj pamięć RAM http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html


(krejzol123) #3

pamięci ram ile czasu testować ?

Dodane 03.04.2013 (Śr) 15:58

napięcia i zakładke health dam później ponieważ musze narazie wyjść z domu


(falcon89) #4

Jeśli przejdzie jeden cykl (po zakończeniu testu będzie napisz Pass complete) to pamięć powinna być w porządku.

Dodane 03.04.2013 (Śr) 16:01

Wartości napięć podaj w spoczynku i pod obciążeniem.


(krejzol123) #5

mam teraz mały problem ponieważ niemam już tego miernika :confused: a niemam od kogo załatwić :C pamięci i hd tune dam jak przyjdę

Dodane 03.04.2013 (Śr) 17:58

pamięć ram stestowana 0 błędów , ss z hd tune http://wstaw.org/w/1O5r/ , http://wstaw.org/w/1O5t/

Co do miernika aby zmierzyć napięcia chodziłem po sąsiadach ale nikt niema


(Lewanxd) #6

Wędrówka do sklepu po multimetr będzie Cię kosztować 15 zł, a przyda Ci się na przyszłość. (Chyba, że pada u Ciebie śnieg, to poczekaj aż przestanie :D)

Pokaż msconfig i usługi uruchamiające się z systemem


(krejzol123) #7

No ok miałem jakoś w maju / czerwcu kupić procesor jakiegoś quada ale jak się okaże , że to zasilacz i wymienie na jakiś markowy podkręcenie core 2 duo będzie opłacalne ?

Dodane 06.04.2013 (So) 12:28

sprawdziłem teraz windowsa xp i niekiedy łapie zamułki ale nie tak jak na windowsie 7. Ale przecież ten sprzęt wiem ze nie jest jakiś pro ale powinnien udźwignąc windowsa 7 chodzi mi tutaj o komfortową prace… Czy takie coś może być spowodowane przez zasilacz ? Bo niemam jak iść do tego sklepu po miernik ale i tak najprawdopodobnie zasilacz bede zmieniał jakoś w maju na jakiegoś chiefteca. Tylko taki e pytanie te zjawiska co wam powiedziałem mogą być przez zasilacz ?

Zauważyłem na windowsie 7 jeszcze , że jak coś klikne to jest taki dzwięk pip a jak przytrzymam klawisz to robi raz pip i przytrzymam go ok. 15 sekund to te drugie pip jest z opóźnieniem ok. 20 sekund