Coś tu nie gra z temperaturą

Mam podkręconego procka do 2388MHz i jak robię testy w Super PI lub Prime95 to temperatura procka wynosi tyle samo co w spoczynku 37*C Sprawdzałem w BIOSie i 3 różnymi programami Smartguardian, SSpeedFan i everest. Nawet dotykałem radiatora na CPU i jest on chłodny. Czy nie powinno byc tak ze podczas obciążania procka jego temperatura wzrasta?! Daję foty:

e0ee962c22f3f47em.jpg

Na tym zdjęciu widać, że SG myli temperaturę CPU z temperaturą systemu.

0ef68eaf9c834e87m.jpg

Tutaj test Prime95 i użycie procka tylko 6,3%, tylko w porywach jest 100%, podczas testów w Super PI użycie cały czas wynosi 100% a temperatura bez zmian :? Cz coś nie tak z czujnikami?

P.S. Temperatura “Core” od czego to jest?

Jaki to procesor?

Skoro Macałeś radiator i był chłodny to wydają się być sprawne.

Jest to temperatura rdzenia procesora. A jak znam życie jest mierzona spod procesora na środku slota.

Ogółem to mam identycznie przy celeronie 2,4.

Jasne że temperatura wzrasta pod obciążeniem. Ja też mam Athlona 3000+ podkręciłem 1.8 do 2.0 GHZ i temperatura podskoczyła bagatella o 10 *C !

Może masz bardzo dobre chłodzenie procka ?

Witam!

Zauważyłem dwie ciekawe rzeczy…

Stary Everest - uaktualnij, bo z Everestem tak jest, że im nowsza wersja tym bliżej prawdy.

Wiatrak w obudowie ponad 6000rpm… o ■■■■■■■ kolego jakaś turbina czy co… nie przeszkadza Ci hałas?

Te czujniki od predkości wiatraków są dziwne, te obroty to od wiatraka na chipsecie, a ja mam go podkreconego na maxa(zobacz temperaturę na chipsecie) Co prawda komputer do najcichszych nie należy ale da się wytrzymać. Co do everesta to, jak pisałem sprawdzałem temperatury 3 programami i w BIOSie i temperatura ta sam, przed chwilą właczyłem Prime95 i temperatura nie wzrosła nawet o 1*C wynosi 32*C a czały czas mam włączony ten program. Wcześniej jak miałem mniej podkręcony procek to temperatura po włączeniu testów wzrastała. Na procku mam BOXowy wentylator od AMD, dziwne :?