"coś" usuwa filmy zapisane w .mkv i H.264/MPEG-4 AVC

Ustawienia widzę że wszystkie są w porządku, znikają ci wszystkie pliki o określonych parametrach (np. wszystkie mkv) czy tylko wybrane filmy?

Napisz mi jakie kodeki instalowałeś (nazwy kodeków i paczek kodeków), jeśli wiesz że coś instalowałeś ale nie pamiętasz pełnej nazwy to napisz chociaż jej część lub przybliżoną nazwę (zwłaszcza gdy miałeś przy odtwarzaniu jakiegoś filmu na ekranie zamiast obrazu napis z adresem strony żeby go pobrać i pobrałeś go - tak się rozsiewa fałszywe kodeki).

Wrzuć mi jeszcze kompletne info z ALLPlayera o tym pliku który ci znika (filtry -> informacje o pliku, albo jeszcze lepiej z programu MediaInfo) oraz kompletną listę kodeków których używa do tego filmu (filtry -> filtry w użyciu, najlepiej jakbyś zrobił zrzut ekranu z tą listą).

Niewątpliwie jest coś nie tak skoro ci znikają te pliki ale jeszcze nie wiem co…

Dodane 24.07.2011 (N) 22:06

Jeśli masz zainstalowane inne programy to sprawdź jeszcze czy przy odtwarzaniu nimi też tak się dzieje (koniecznie napisz w jakich programach testowałeś bo niektóre używają kodeków systemowych a inne swoich)…

Dodane 24.07.2011 (N) 23:49

Jeszcze coś przyszło mi do głowy, całkiem możliwe że syf podpiął ci się pod exploratora i uaktywnia się gdy odpalasz filma dwuklikiem na pliku (zakładam że masz filmy powiązane z ALLPlayerem i odpalasz je dwuklikiem), spróbuj najpierw uruchamiać ALLPlayera samego (bez żadnego pliku) a dopiero potem film uruchomić poprzez jego funkcję otwórz.

I przydało by się sprawdzić jaka dokładnie akcja jest przypisana do danego rozszerzenia pliku przy którym się to dzieje (jaka jest domyślna akcja, jaki program ona uruchamia i z jakimi parametrami) ale nie wiem jak to się sprawdza w twoim systemie (o ile się nie mylę masz win7, w XP sprawdzało się to w “opcje folderów”).

Z tego co udało mi się wczoraj zaobserwować to kluczowe nie jest rozszerzenie, a waga pliku. Znikają zawsze 4GB, z pliku ważącego 4,36GB zostaje 371mb, a z ważącego 5,7GB zostało 1,7GB, z kolei plik MKV ważący 1,6 nie znika w ogóle, także zakładam, że nie znikają pliki mniejsze niż 4GB, których zawsze brakuje. Co do kodeków to mam zainstalowaną jedynie paczkę Windows 7 Codec Pack v3.1.0, nigdy nie klikałem żadnych wyskakujących na ekranie linków, nigdy mi się nawet nic takiego nie pojawiło. Info o które prosiłeś http://www.megaupload.com/?d=8EW09LX0, z tego Media Info jest widok podstawowy na zrzucie ekranu widoczny jeśli chodziło Ci o jakiś inny, mogę wrzucić ponownie. Co do innych programów to nie mam nic zainstalowane oprócz ALLplayer’a jedynie to co w Windowsie, sprawdziłem w Media Playerze i nie znika, mogę coś ewentualnie zainstalować i sprawdzić jeśli może to pomóc. Teoria z podłączeniem się czegoś pod eksplorator się nie sprawdziła, plik odpalany przez ALLplaeyr’a również znika i na koniec mogę jeszcze dodać, że plik odpalony na 5 minut nie znika, a taki na 10 już tak, dokładnie na ile minut trzeba go włączyć jeszcze nie wiem, ale się dowiem :wink: .

Masakra, z tego co tu widzę to masz straszliwy bajzel w kodekach (kilkakrotnie dublujące się te same kodeki nie wiadomo po co) a to nie wpływa zbyt dobrze na odtwarzanie…

Pewnie przy aktualizacji kodeków ich poprzednie wersje nie zostały poprawnie wyrejestrowane.

Sprawdź na najnowszej wersji 4.7 czy też tak ci się dzieje (http://forum.allplayer.org/viewtopic.php?f=21&t=1324), ta wersja już praktycznie nie używa zewnętrznych kodeków tylko swoich.

W folderze Windows 7 Codec\Tools powinno być narzędzie InstalledCodec.exe > uruchom > Options > zaznacz wszystko > View > HTML Report All items > zminimalizuj > skopiuj i wklej na pulpit plik report.html > wstaw ten plik tu: http://www.zippyshare.com/

Może zobaczymy co robi ten bajzel w kodekach…

No właśnie widziałem, że część się dubluje, zapewne te z zainstalowanej paczki z tymi, które były dołączone do ALLplayer’a, nawet jest taka opcja przy instalacji z tego co pamiętam “zainstaluj podstawowe kodeki”, choć w sumie to i tak dziwne, że się zdublowały. W Windows 7 Codec nie znalazłem narzędzia InstalledCodec.exe, nie ma w ogóle folderu Tools, znalazłem za to GSpot Codec Information, może tym też można by to zrobić, ale niestety niespecjalnie wiem jak… Póki co zamierzam zmienić ALLplayera na tego 4.7 i odinstalować tą paczkę z kodekami, może rzeczywiście 4,7 da rade tylko na tych swoich, 4,6 nie odtwarzał mi wszystkiego bez doinstalowania tej paczki, dam znać jakie efekty. Pozdrawiam

GSpot również posiada podobną opcje ,jednak brak w tym programie ścieżek to kodeków…(System > List Codec and Other Filters)

Ja bym rozważył raczej instalacje innego odtwarzacza…a kodeki bym zostawił w spokoju ,nie wiadomo czy wersja 4.7 nie będzie powiększać plików czy cuś… :stuck_out_tongue:

Dobry normalny Media Player Classic Home Cinema ,akceleracja GPU dla H.264 ,nie zjada procka ani też…materiału wideo :wink:

Odinstalowałem paczkę, zainstalowałem 4.7 póki co wydaje się, że wszystko w porządku :smiley: , po 30 minutach odtwarzania plik nie znikną, z filtrami w użyciu też lepiej, nic się nie dubluje w dodatku jakby głośniej :slight_smile: , zawsze miałem problem z prawidłowym skonfigurowaniem filtra AC3. Niestety 4.7 podobnie jak poprzednik ma problem z MP4, “brak kodeka AVC”, jakby ktoś wiedział skąd można pobrać luzem owy kodek byłbym wielce wdzięczny za info, ten który pobrałem nie chce się coś zainstalować, pojawia się okno i zaraz znika. Co do zmiany odtwarzacza to zdaje sobie sprawę, że jest to jakieś rozwiązanie, ale zależy mi na pozostaniu przy ALLplayerze, używam od dawna i jestem zwyczajnie przywiązany.

yeticns , rozumiem że zainstalowałeś nowego ALLPlayera razem z tymi podstawowymi kodekami które są w instalce (jest wśród nich jego własny który włącza się jak nie może dopasować kodeka), kodowania AVC powinien on ciągnąć choćby na swoim własnym.

Jeśli nie chce filmu z takim kodowaniem uciągnąć to może problem jest w uszkodzonym pliku, daj pełne info z programu MediaInfo (wejdź w widok -> tekst i skopiuj to co tam jest; na forum ALLPlayera wstawia się takie info jako

).

Co do samego kodowania AVC to jest kilka kodeków które są w stanie to obsłużyć ale jedne są lepsze a inne gorsze.

Jeśli są problemy to zwykle rozwiązuje je pobranie kodeków z usługi Liveupdate, wiem że nie każdy chce wydać tego sms’a na usługę ale te kodeki oraz ich ustawienia są specjalnie dobierane i testowane (a i utrzymanie serwera na którym są też kosztuje) a wystarczy je raz pobrać.

Zgadza się, zainstalowałem razem z podstawowymi które były w instalce, wręcz nie było możliwości żeby zainstalować bez (możliwość odznaczenia jedynie dodatkowych skórek i napiprojektu).Pliki na pewno nie są uszkodzone, jak miałem zainstalowaną tą paczkę z kodekami to działały. Jest jeszcze problem z M2V, także chyba rzeczywiście pomyśle nad wysłaniem tego SMSa, zdaje się że daje on jedynie czasowy dostęp, po ewentualnym formacie za pewne trzeba by słać na nowo, na szczęście niedawno robiłem :slight_smile: .

A może być tak po prostu …normalnie

Nie ma to jak uzależnienie oglądania filmów, od częstotliwości formatowania dysków :wink: znaczy się - nie ma to jak zastanawianie się nad takimi kwestiami :wink:

Które są lepsze a które gorsze ? - oczywiście dla AllPlayera ?

Kodeki beee ,AllPlayer good - tak scripter1 ? :wink:

Testowane ? Na kim ? Chyba na królikach. Czy normalne jest ,że (testerom) po testach zjada pliki ?

Na http://www.free-codecs.com/ są jakimś dziwnym trafem za free #-o

Łukash , swoim ostatnim postem nie wniosłeś nic sensownego do tematu.

Nikomu z testerów jak dotąd nie zjadło plików ani nikt z użytkowników tego nie zgłosił.

Sam program bez kodeków nic nie znaczy i każdy producent takiego programu dostarcza je w taki czy inny sposób.

Same kodeki w większości są darmowe i użytkownik może sobie je sobie samodzielnie instalować ale to często prowadzi do bajzlu w kodekach bo większość nie ma o tym zielonego pojęcia (lub co gorsza zdaje im się że wiedza wszystko).

Autor ALLPlayera poświęca sporo czasu na dobieraniu odpowiednich kodeków i odpowiednich ich ustawień oraz świadczy bezpłatną pomoc techniczną więc to chyba uzasadnione że chce te kilka zł za swoją pracę na utrzymanie serwera (przy płatności sms i tak większość bierze operator).

yeticns , napisz mi jeszcze na jakich kodekach teraz ALLPlayer odtwarza ci ten film co na tamtym screenie, może to trochę wyjaśni.

Doinstalowałem jeszcze paczkę Shark007 v2.7.1 i aktualnie wygląda to tak: ALL Haali Media Splitter, ffdshow Audio Decoder, ffdshow Video Decoder, Video Renderer, Default DirectSound Device i na szaro All Audio (na szaro, bo nie w użyciu??), pliki póki co nie zaważyłem żeby znikały, ale ALLplayer cały czas dopomina się jeszcze o kodek WMV3.

yeticns , na przyszłość zakładaj własny temat. Wydzielono.

A zainstalowałeś też te kodeki z Liveupdate, ffdshow są pokazywane z czy bez “ALL” na początku?

Te kodeki co są na szaro też są w użyciu tylko nie mają żadnego dodatkowego okna informacyjno konfiguracyjnego.

scripter1 Ty nie wniosłeś nic sensownego w żadnym poście ,w tym temacie :wink: Tylko zdaje się badacz -…testera…

A czy grupa “All” już poprawnie respektuje licencję (na cokolwiek ?) na FFDshow ?

Dział - Bezpieczeństwo - żeby nie było że nie na temat ;’)

Nie instalowałem z Liveupdate, także nie mają przedrostka ALL, póki co są jedynie kodeki podstawowe i te z Sharka007.

Łukash , albo jesteś niedoinformowany albo celowo próbujesz sprowokować kłunię.

Po pierwsze: tak ALLPlayer poprawnie respektuje licencje na wszystko co wykorzystuje, poczytaj sobie licencje.

Po drugie: grupa testerów jest ściśle dobrana i składa się z ludzi którzy są zaawansowani w temacie, nie są nimi wszyscy użytkownicy co insynuowałeś w jednym ze swoich postów (wyjątkiem jest najnowsza wersja która po etapie testów zamkniętych została wypuszczona do testów otwartych).

Po trzecie: kwestię oceny sensowności i przydatności moich postów pozostawiam ocenie yeticns oraz administracji…

yeticns , trudno mi się wypowiedzieć w kwestii tych kodeków których ALL nie widzi bo nie wiem jakie są w tej paczce Shark007 (na stronie autora nie ma takiej informacji).

Zwykle zalecam zestaw kodeków z LIveupdate bo sam ich używam i nie potrzebuję żadnych innych żeby móc odtworzyć każdy film, w nim są kodeki w odpowiednich konfiguracjach żeby odtwarzać pliki z kodowaniem takim jak piszesz, one są tylko na użytek ALLa więc ich pobranie nie zrobi ci bajzlu.

Na drugim miejscu zwykle polecam paczkę K-Lite w wersji Mega ponieważ jest to najpełniejsza jej wersja + Real Alternative ktorego od jakiegoś czasu w niej już nie ma - przed jej instalacją najlepiej usunąć inne paczki żeby nie zrobił się bajzel.

scripter1,

Nic z tych rzeczy ,po prostu robię sobie z Ciebie beke…Co by All Player nie zmajstrował - to scripter1 zawsze jest na posterunku i cuduje - albo to syf w kodekach ,albo coś tam innego - ale jedno pochwale nie zapominasz o petencie - kodeki z all update są lekarstwem na wszystko - (to brzmi jak jakiś slogan reklamowy) Czemu nie przyznasz ,że All Player jest problematycznym i badziewnym odtwarzaczem ?(mam wrażenie że masz na to ochotę ) Co do licencji to albo jesteś niedoinformowany, albo wiesz jak było …

Serio ? Daję sobie rękę uciąć ,że widziałem…

No jak widać chłopak wrócił do kodeków sharka…

Według mnie -All Player usunięty i problem z głowy. A ty wciąż kombinujesz - chyba nie zgodnie z regulaminem ,bo na celu jest rozwiązanie problemu ,a nie kołowanie i drążenie…

Salut